Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan nem tűnik fel és miért...

Hogyan nem tűnik fel és miért nem félnek?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a Balaton környékén szezonális munkára vesznek fel hűtőházba fiatalokat barackot válogatni. A munkaidő reggel nyolctól este 22 óráig. A bér 12o ezer forint. A munkaidő szombat, vasárnapra is vonatkozik. Szerintetek van Isten ? Szerintetek örüljünk ,hogy van munka ?
2011. jún. 30. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
én örülnék ha nálunk lenne munka. nem kötelező gondolom
2011. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked van.Javasollak közmunkára.
2011. jún. 30. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Még a közmunka is jobban fizet. 1000Ft/12óra?
2011. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát 10 órád van hazamenni, pihenni, és visszamenni? 1000Ft-ért? Szerintem nincs az a hülye aki ezt csinálná.
2011. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már az új szövetségesünk, Kína munkakultúrájának begyűrűzése.
2011. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem azt írta, hogy a bér 120 ezer ft

de annyiért is rabszolgamunka, bűncselekmény

2011. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18 alatt napi 14 órát egészen biztosan tilos dolgoztatni, ezt így megmondom.
2011. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van, sok ostoba ember aki nem jelenti fel az ilyen tetves munkáltatót.Én tudom, hogy sok a rászoruló, aki mindent elvállal egy kis pénzért, de épp ez az, amit nem lenne szabad, mert totál kihasználják az embert!A munkavállaló tudja csak megszabni a határt!Még felnőttet sem dolgoztathatna így, nem hogy gyerekeket!

Vagy ennyire szabad ebben a nyomor országban a munkáltatóknak minden?!A kutyát sem érdekli, mit csinálnak az emberrel?

Akárhogy is, mindenképpen jelenteni kell!

2011. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz mindig is a vállalkozó rétegnek kedvezett. Az új munka törvények is erre utalnak. A munkavállalókat magasról lekakiljál.


Jaaaaj most a sok Fidesz pártkatona le fog minuszolni! :-(

2011. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Emberek. Ez a pofátlanság a rendszerváltás után meg volt bármely kormány volt is a hatalmon. Csak akkor ne beszéljünk a fekete munka kifehérítéséről, mert ettől már hányingerem van. Itt a megoldás a kommandó. Nem 48 órával bejelenteni, ha ellenőrizni akarok menni. Fantasztikus amit megtehet ma egy munkáltató. Természetesen örülni kell ha munkalehetőség adódik. De így !!?? Sajnos annak nem adok igazat, aki úgy próbálja rövidre zárni a dolgot, hogy fel kell jelenteni. Ez nem a mezei állampolgár felad. Ez állami feladat. Itt viszont minden és mindenki le van zsírozva.
2011. júl. 1. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!