Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít hivatalos aláírásnak?

Mi számít hivatalos aláírásnak?

Figyelt kérdés
Nem mindig olvasom el az apróbetűs részeket mikor aláírok valamit. Ha egyszer olyat írok alá, amibe bele van írva, hogy mondjuk "ha elállok a feltételektől akkor fizetnem kell félmilliót", vagy teszem azt egy csaló csomagküldő nem az átvételi papírt íratja velem alá hanem azt, hogy egy hónapon belül adok neki 100 ezer forintot a termékért, akkor ez mennyire számít hivatalosnak? Hiszen az aláírás az én esetemben legalábbis mindig másképp néz ki, simán letagadhatom és mondhatom azt, hogy ő írta alá, ha nincs kamerás bizonyítéka arról, hogy valóban én tettem. Vagy ilyen nem létezik? Már csak azért kérdem laikusként, mert utálok bármilyen papírt is aláírni, nehogy én járjak pórul.
2017. okt. 27. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetetlen kétszer ugyanúgy aláírni, ellenben minden embernek megvan a saját kézjegye. A betűk formája, mintája, egy-egy tipikus mozdulat, stb.

Nem lehet eljátszani hogy "ez nem is az én írásom", ugyanis egy szakértő könnyedén le tudja ellenőrizni. Csak össze kell hasonlítani két három írást és nagy eséllyel meg fogja tudni mondani hogy te írtad-e alá.

2017. nov. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bubblard válasza:
Ez így van, de tegyük hozzá, hogy bármilyen igazi anyagi vonzattal bíró szerződést két tanúval is hitelesíteni kell, szóval nem igen tudnak csak úgy lehúzni egy-két gurigával.
2021. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!