Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem lenne valami jogszabá...

Ha nekem lenne valami jogszabály javaslatom, amitől könnyebb lehetne az élet, akkor mi ennek a hivatalos formája?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy javaslat, vagy hiba, amire felhívná,m a figyelmet. Adott esetben nem is feltétlenül vita tárgya csak egy apróság, szakértői javaslat, amit persze nyilván majd megvitatnak az illetékesek. De van olyan fórum, ombutszman, hivatal, akinek ezt beterjeszthetem, mint egyszerű állampolgár és kötelesek reagálni, ügyrendre venni? Vagy ennek nincs más módja mint a népszavazás vagyhogy belépek egy pártba és ott elviszem az ügyet a parlamentig? Kis apró cseprő ügyekben ez nem túl célszerű, ugyanakkor nyilván az átlag polgár az, aki az ilyesmivel szembesül és lehetnek jó ötletei. Mi ennek a módja?

2017. aug. 15. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
A parlament, a képviselők, az országgyűlés hozza a törvényeket és a jogszabályokat. Nem úgy megy, hogy nekem eszembe jut, és beterjesztem.
2017. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Népszavazás vagy felkeresed a helyi képviselőt. Elvileg azért választottátok meg hogy titeket képviseljen és ha valamit változtatni szeretnétek vagy javaslatotok van, őt kell ezzel felkeresni. Ha tetszik az ötlet, megvalósítható, megbeszélik a pártban és ha olyan, akkor megszavazzák a parlamentben. De azért előre bocsátom, ne várj túl sokat.
2017. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A helyi képviselődet kell megkeresned, egyedül más lehetőséged nem nagyon van. Ha országos az ügy, akkor meg lehet próbálkozni aláírásgyűjtéssel, népszavazással, de ahhoz sok pénz vagy egy meglévő szervezet rengeteg önkéntese kell.
2017. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem akarok pártot alapítani, sem a képviselőt megkeresni (egyáltalán melyiket?) mert az nem garancia. Én nem akarok törvényt kidolgozni, az nem az én feladatom, ugyanakkor ötletem még lehet, és olyan ügy, amivel az illetékesek foglalkozhatnának. Szerintem ez a demokratikus államforma feladata lenne, hogy egy ügyre érdemben reagáljon, és ne kelljen ahhoz pártba lépni, avgy népszavazást szervezni valami apró ügyben. Valószínüleg nem is lehet. Civilként miért nincsen, ezt szonte el sem hiszem, lehetőség erre? Egy csomó más esetben van reagálási kötelezettség hivataloknál!
2017. aug. 15. 14:26
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha nincs is ilyen hivatalosan, azért praktikusan adhatna valaki tanácsot. Nem lehet pl. igazságügyminisztériumba írni? Nem pártnak akarok írni, hanem hivatalnak.
2017. aug. 15. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:

De lehet, majd kapsz egy sablonlevelet vissza, jó esetben. Rossz esetben el sem olvassák amit írsz.

Komolyan, ennyire álomvilágban élsz? (nem bántásból mondom)

Azt gondolod naivan, hogy a korrupció, a bürokrácia országában bárkit is érdekel a törvényhozók/államvezetők közül, hogy neked/nekem kisembereknek mi baja van, és mit szeretnének? Hát elárulom kedves honfitársam, mindenki magasról szarik ránk. Nem érdekel senkit, hogy nekünk mi a jó, és mi az ami jobbá tehetné az életünket. Akik fent vannak, nekik jó, és ennyi a lényeg nekik.

2017. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a demokrácia lényege: választasz egy képviselőt, aki képvisel a parlamentben. Bármilyen hasonló jellegű gondod van, őt kell keresni és ő tudja továbbvinni. Ha azt se tudod, ki az, akkor minek neked a demokrácia? Ha annyira lusta vagy, hogy elmenj hozzá, akkor miért vennék figyelembe az ötletedet?
2017. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem érdekel senkit, hogy nekünk mi a jó, és mi az ami jobbá tehetné az életünket. Akik fent vannak, nekik jó, és ennyi a lényeg nekik."


Ez nem egészen így van. A képviselők némelyike igen, mások nem. Másrészt nem a képviselők, hanem a pártban és a minisztériumokban dolgozó sok más szakértő is dolgozik, aki a jogaszabályokat megfogalmazzák, kontrolálják, stb. Elég sok apró jogszabály van, amik keletkeztek és nem abból a célból, hogy az volt jó a képviselőnek, akit megszavaztál, totál nem is érinti, de azért az ország ügyei haladnak előre lassacskán.

2017. aug. 15. 16:14
 9/10 A kérdező kommentje:

"Bármilyen hasonló jellegű gondod van, őt kell keresni és ő tudja továbbvinni."


Ez már elviekben is barpmság amit mondasz. A képviselő nem tudhatja, hogy én rá szavaztam.

2017. aug. 15. 16:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Elárulom neked, hogy a népek azt hitték, hogy például a 200 fős parlament majd olcsóbb lesz, de egy fillérel sem olcsóbb, mert ott munka is folyik azért az üres padsorok ellenére, és ha nem a képviselőknek fizetünk, akkor több szakértő kell, ami esetleg jó lehet, de az nem igaz, hogy nincs háttérmunka, és hogy ezen spórolni lehet sokat.
2017. aug. 22. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!