Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szívességi lakáshasználót...

Szívességi lakáshasználót érhet baj, ha tudja miért éppen ilyen szerződés született az albérlet kivételekor?

Figyelt kérdés
Mik a kockázatai, mire kell figyeljen, mit tartalmazzon a szerződés stb.. ?

2017. okt. 28. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az adózásra gondolsz: nem.


Sőt, ha ügyes, még a javára is fordíthatja: ha elmérgesedne a viszony, a NAV felemlegetésével sakkban tarthatja a tulajdonost.


Azért szívességi lakáshasználóként még annyi kevéske joga sincs, mint bérlőként, ezt nem árt tudni.

2017. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Na pontosan ez, hogy tarthatom sakkban, én nem üthetem meg a bokám, hisz éppen úgy tudtam róla, hiába nem nekem szármaazik nem jogtiszt bevételem. Igen, a felmondási időre vonatkozólag találtam infókat 15 napot meg 3 napot is, ami elég csekély, így arra mindenképpen figyelek az 1 hó szerepeljen. De pl. mi a helyzet a kaucióval. Full megbízhatónak tartom magam, de, ha úgy dönt vmi oknál fogva kirak 1éven belül, miképpen érvényesíthetem követelésem, vagy szerepelhet kaució szívességi szerződésben. bocs a kérdőjelek hiánya miatt, nem jó a shiftem....
2017. okt. 28. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Az adókötelesség nem a tiéd. Nem vagy köteles feljelentést tenni egy tudomásodra jutott adócsalás esetén, egyébként meg fogalmad sincs, hogy befizette-e az üzletfeled az adót, amíg nincs előtted az adóbevallása.


Ha a kaucióról nincs papírod, nem fogod tudni bíróság előtt visszakövetelni. Ha van papírod, és nem kapod vissza, majd bíróságra mész, akkor meg úgyis kiderül a turpisság: színlelt szerződésnek fog minősülni a szívességi lakáshasználat, amit ténylegesen lakásbérletként fog a bíró onnantól kezdve kezelni.

2017. okt. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!