Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha még nem járt le a személyi...

Ha még nem járt le a személyi igazolványom, csináltathatok újat?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor csak annyi hogy bemegyek az okmányirodába, és csináltatok egy újat? Van ha még nem járt le csak akkor lehet újat ha elhagyom?

Azért szeretnék újat csináltatni, mert nekem még a régi hagyományos van, ami 4 éves. 14 évesen csináltattam most 18 vagyok. És nagyon sokat változtam...meg sem lehet ismerni..



2017. okt. 29. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináltathatsz újat, de lehet, hogy más lesz az összeg, amit fizetni kell érte (nem tudom, most mikor kell / nem kell ill. mennyit). Ha jársz kormányablak környékén, menj be és ők pontosan elmondják.
2017. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

32. § Érvényes személyazonosító igazolvány cseréjét a polgár akkor kezdeményezheti, ha

a) az abban tárolt vagy azon szereplő adataiban változás következett be, ide nem értve az Nytv. 29. § (7) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott adatokat, valamint a vészhelyzet esetén értesítendő telefonszámát,

b) az gyártáshibás,

c) a tároló elem nem vagy hibásan tartalmazza az Nytv.-ben meghatározott, a polgárnak vagy az igazolványnak a személyiadat- és lakcímnyilvántartásban szereplő adatait,

d) az érvényességi idejéből legfeljebb 60 nap van hátra,

e) a tároló elem nem működik,

f) a 65. életévét betöltött kérelmező tároló elemmel rendelkező személyazonosító igazolvány helyett az Nytv. 29/E. § (2) bekezdése szerinti személyazonosító igazolványt igényel,

g) a 65. életévét betöltött kérelmező az Nytv. 29/E. § (2) bekezdése szerinti személyazonosító igazolvány helyett tároló elemmel rendelkező személyazonosító igazolványt igényel,

h) a személyazonosító igazolvány tároló eleme ujjnyomatot nem tartalmaz, és a polgár ujjnyomat rögzítését kéri.

414/2015. (XII. 23.) Korm. rendelet a személyazonosító igazolvány kiadása és az egységes arcképmás- és aláírás-felvételezés szabályairól

[link]


Gondolom, a d) pont még nem érvényes, de a h) pont alapján kérhetsz újat.

2017. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsani.77 válasza:

Pár hete csináltattam új személyit. Még kb. 3 hónapig érvényes lett volna régi, de egy külföldi utazás miatt kellett az új. Már mondani akartam, hogy tudom hogy nem járt le... stb., de közölte a hölgy hogy nem érdekli. Szóval simán, kérdés nélkül megcsinálták.

Ha "elhagyod, ellopják", akkor előbb rendőrségen kell bejelenteni. Ott kapsz egy jegyzőkönyvet és azzal kell menni kormanyablakhoz.

2017. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes dolog, mert törvény szerint nem lehet csak új cserélgetni a személyit, mégis úgy látszik, az a gyakorlat az e-személyi bevezetése óta, hogy lehet. Bevonják a régit, és kiállítják az újat. Pár napja volt arról is hír, hogy az eü. dolgozóknak november 1-ig e-személyit kell csináltatni az EESZT miatt, érdekes lett volna, ha megtagadják tőlük, mert még érvényes a régi.
2017. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!