Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én örököltem az édesapám rám...

Én örököltem az édesapám rám hagyott mindent, a testvérem köteles rész kapott. A hagyatékin minden becsült értéket elfogadott. Ha többért adok el az ingóságból, mint a hagyatéki érték, igényt tarthat e plusz pénzre?

Figyelt kérdés
Van e valami plussz teendőm?

#örökség #kötelesrész #hagyatéki igény.
2017. okt. 30. 12:47
 1/3 Execlor válasza:
0%
Szia akarsz ismerkedni?
2017. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kifizeted az általa elfogadott értéket, és ő ezt átveszi tőled, akkor többé semmi köze az ingatlanhoz.


Tegyük fel, hogy a ház most ér 10 milliót.

Te ott laksz, de 10 év múlva eladod, és mondjuk az elszabaduló infláció miatt 100 millióért. Akkor most követelhetné a különbözetet? Nyilván nem. A becsléskor fennálló értékből kell részesednie.

Ha kifizeted a részét, de a ház összedől egy év múlva, akkor visszaadná a részét? Hát erre is az a válasz, hogy nem. Az elfogadott érték a mérvadó.

2017. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nincs teendőd. ha a testvéred átvette a kötelesrészt, utána mindegyikőtök azt csinál a ráeső örökrésszel, amit akar.
2017. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!