Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem valahol, bevásárlás...

Ha nekem valahol, bevásárlás során, hamis pénzt adnak vissza, én nem veszem észre, hogy hamis, mert nem értek hozzá, és fizetek vele valahol, ahol kiderül, hogy hamis-akkor engem elítélhetnek pénzhamisításért?

Figyelt kérdés
Én nem érezném helyénvalónak,de mintha azt hallottam volna,hogy ez a szabály.

2017. okt. 24. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, hanem hamis pénz használatáért.

Az nem olyan súlyos.

2017. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2017. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igen el ha nálad vagy általad látogatott ismerősöknél találnak pénzhamisításra alkalmas eszközöket amúgy nem
2017. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szándék számít. Ha te figyelmetlenségből elfogadtál egy hamis pénzt, és azzal fizetsz úgy hogy nem volt tudomásod arról hogy az a pénz hamis, akkor nem történt semmi büntetőjogilag. Ilyenkor az történik, hogy azonnal bevonják a hamis fizetőeszközt, és te elbuktad az ellenértékét. Legfeljebb egy jegyzőkönyvet felvesznek hogy jutottál hozzá.

Ha már tudomással bírsz arról hogy hamis az a pénz, és azzal akarsz fizetni, akkor az már hamis fizetőeszköz forgalomba hozatala, és büntetendő, még akkor is, ha amikor hozzájutottál még nem tudtad hogy hamis. Ha meg terjeszted is, mert pl valakitől hozzájutottál egypár köteghez, akkor nyilvánvaló súlyosabb a dolog. A legnagyobb bünti akkor jár ha te hamisítod, és terjeszted is.

2017. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy idősebb hölgy ismerősöm nagyon megalázták a rendőrök mert így járt. Végül nem kapott semmit de akkor is szemetek voltak szegénnyel.
2019. máj. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!