Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári perben is kötelező...

Polgári perben is kötelező elmenni ha tanúkénti beidézik az embert?

Figyelt kérdés

bár magam se értem, mert kb 50-en vagyunk alperesek és 1 felperes van, és mégis tanúkénti idézést kaptunk.


de erre kötelező elmenni? már csak mert kompletten semmi értelme és senki se akar az 50 közül, és nem is fog, de elvileg mi a teendő?


2017. nov. 2. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kaptál idézést, akkor abban nyilván benne van az is, hogy mi van akkor, ha nem mész el, hogy van-e következménye és ha igen, akkor milyen. Amúgy polgári ügyben is létezik elővezetés, bírság, esetlegesen felmerült költségek megfizetésére való kötelezés. Szóval én a helyedben elolvasnám, hogy milyen következmények vannak, ha nem mész el, aztán aszerint döntenék, hogy elmegyek-e vagy sem. Amúgy általában ez nem olyan dolog, hogy akarok vagy nem akarok.
2017. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nézd, ha ez így lenne, akkor fel sem tettem, voilna a kérdsét.

nincs rajta semmiféále tájékozttaás, hogy mi van ha nem megyünk el vagy elmegyeünk stb, az ég világon semmi. csak 1 oldal sima idézés, utána meg már a köteg iratanyag amihez semmi közünk ez a poén.

De tehát figyelmeztetés nem elmenés esetére (ami büntetőügyes idézéseknél tudom h szokott lenni) na olyan nincs, ill. egyáltalán semmilyen se nincs.

2017. nov. 2. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy jobban teszed, ha elmész, nehogy te fizess rá szó szerint!
2017. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!