Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy másodfokú birósági nyilt...

Egy másodfokú birósági nyilt tárgyaláson miért nem kötelező a sértett jelenléte?

Figyelt kérdés

értesitést kaptam egy 4 éve zajlo ügyre, gyanusitott már van nyilván most kapja az ítéletet.

rajtam kivül több sértett is van igy ők is kaphattak értesitést?

mi a különbsèg az első fokú és a násodfokú bírósàg között?

2,5éve voltam utoljàra tanuskodni akkor sértettként , ilyen hosszú időre szokják huzni a masodfokut?



2017. aug. 20. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A sértett jelenléte csak abban az esetben kötelező, ha meg van idézve, mert ki akarják hallgatni. Egyébként meg csak értesítést kap, amin meg megjelenhet, de jelenléte nem kötelező.

Először minden az első fokú bíróságon zajlik, ott születik egy határozat, amivel szemben lehet fellebbezni vagy tudomásul venni. Ha tudomásul veszik, akkor jogerős lesz még az elsőfokon. Ha bárki viszont fellebbezéssel él ellene, akkor pedig az iratokat felterjesztik a másodfokú bírósághoz és ott, az ő határozatukkal fog jogerős döntés születni.

És ha te kaptál értesítést, akkor valószínűleg a többi sértett is kapott.

A másodfokú eljárás tartama pedig sok mindentől függ. Pár hónaptól akár évekig is elhúzódhat.

2017. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

akkor kb innentöl nekem màr semmit se kell tennem?

már szeretném ha vége lenne az égésznek mert unom hogy 1-2 évente jàrkálok.

szemérem elleni eröszakrol van szó.

egy szörnyu multorol amit elszeretnékvégre felejteni.

nyilvàn most kapja meg szerintem az itéletet

2017. aug. 21. 20:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha nem idézést kaptál, akkor nem kell megjelenned. Megjelenhetsz, de nem muszáj. Ebben az esetben kihallgatni sem fognak. Csak mint sértettet értesítenek róla, hogy az ügyben, amiben érintett vagy, tárgyalás lesz.

Az eljárás befejeztével pedig kapsz majd egy határozatot és megtudod, hogy milyen döntést hozott a másodfokú bíróság.

2017. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

és ha elmegyek akkor is kapok hatàrozatot?

miböl áll ki a hatàrozat? vagyis mit irnak rá?

2017. aug. 22. 23:21
 5/15 A kérdező kommentje:

és ez jot jelent vagy rosszat?

nem èrtek az ilyen dolgokhoz :/

1x rendörségen és 2x biroságon voltam (nyilván elsöfoku volt) sértett tanuként

2017. aug. 22. 23:34
 6/15 A kérdező kommentje:
én csak attol tartok hogy gond van vagy velem van gond vagy hogy gond lehet hogy mindig tart és ennyiszer hivnak be
2017. aug. 23. 00:10
 7/15 A kérdező kommentje:
mikor az egész kezdődött mèg kiskoru voltam azóta nagykoru vagyok
2017. aug. 23. 04:07
 8/15 anonim ***** válasza:
A határozat az, amiben megállapítják valakinek a bűnösségét és kiszabják vele szemben a büntetést, illetve egyéb intézkedést, rendelkezést hozhatnak benne. Vagy éppen ha valakivel szemben megszüntetik az eljárást, vagy felmentő rendelkezést hoznak vele szemben, arról is határozat születik. Ha elmész, akkor a rendelkező részét kihirdetik az ügy befejeztével, azt te is meghallgathatod, illetve szóban indokolják, hogy miért úgy döntöttek, ahogy. Ez később leírásra kerül, amit pedig kézbesítenek a sértettek részére.
2017. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és lehet olyat is csinálnom hogy ne kézbesitsék?
2017. aug. 23. 23:58
 10/15 anonim ***** válasza:
De miért nem akarod, hogy kézbesítsék? Amúgy kézbesíteni fogják, mivel így van előírva, hogy a sértettnek kézbesíteni kell. Olyat csinálhatsz, hogy nem veszed át, de átveheted, maximum akkor kidobod és nem nézed meg. A te döntésed.
2017. aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!