Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a tudtom nélkül a...

Ha valaki a tudtom nélkül a nevemben, az aláírásomat meghamisítva zálogosít el a saját javára egy tulajdonomban levő dolgot, az minek minősül?

Figyelt kérdés
Felmerült egy ilyen lehetőség. Többet holnap fogok tudni, csak nem tudom hogy ez neki, illetve nekem mivel járna. Hamar lezárható ügy vagy bíróságra kellene járkálni? Valaki tudna konkrétumot mondani?
2017. nov. 6. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Fel is használta hivatalban - amennyiben így történt. Ez még fontos lehet. Holnap tudom elérni az ügyintézőt.
2017. nov. 6. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez közokirat-hamisítás.

342. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt elzárással büntetendő.


343. § (1) Az a hivatalos személy, aki hivatali hatáskörével visszaélve


a) hamis közokiratot készít,

b) közokirat tartalmát meghamisítja, vagy

c) lényeges tényt hamisan foglal közokiratba,

bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2017. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam. Köszönöm.
2017. nov. 6. 21:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy 3 után ez elévül. Az is lehetséges, hogy a papír évekkel ezelőtt született, de én csak most tudtam meg egy másik határozatból. Ilyenkor mi van?
2017. nov. 6. 22:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát oké hogy elévül a bűncselekmény, de innentől akkor élhet a hamis papírral, mint Marci Hevesen? :O Ráadásul semmi büntetés?
2017. nov. 6. 22:04
 6/6 anonim válasza:
A hamis iratot szerintem a rendőrség elkobozza.
2017. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!