Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kell fizetnem a közjegyzői...

Ki kell fizetnem a közjegyzői díjjat ha nem fogadom el az örökséget?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsiz így hagyatéki előtt rá látni a dolgokra. Segítenétek?

Apukám máriusban elhunyt.24 éves vagyok, nem a szüleimmel nevelkedtem, albérletben élek. Apunak van egy adóságokkal teli háza, amit eddig úgy gondoltammegmentek,mert az egyetlen mód hogy ne albérletben nyomorogjak egész életemben. Próbáltam kiderítgetni a köztartozásokat, szép apránként ott jártunk hogy 1 millió csak a tartozás minden felé. Közben sikerült elérnem a közjegyzőt, aki lesujtott azzal az indormációval hogy apu egy ismeretlen hölgynek az adóstársa és ott van még 4 millió tartozás. Minden reményem elszállt. Közben elég nehezítő körülmény, hogy a ház értéke maximum 6-7 millió és eddig 5 millió a tartozás.Osztatlan közös a telek a szomszéddal, ami szerint elvileg részese a teleken álló háznak is. Mint kiderült ő kapott is levelet árverezésről. Nekem sok oldalról nem tiszta a kép? sajnos apu minig minden papírt elégetett. Tehát hogy van ez? Eza bizonyos 4 millió nem a mi házunkra van terhelve mert nincs a tulasdonilapon. Végre hajtás alatt áll 360 ezres eon tartozás miatt. Most akkor elsőként nem ezen a hölgyön kéne behajtani a lehetetlent? Ezért állhat árverezés alatt?



2017. nov. 7. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Még a tárgyalás előtt juttass el egy levelet a közjegyzőnek, amelyben lemondasz minden örökségről a többi örököstárs javára, és abban sem kívánsz állást foglalni, ebből ki milyen arányban részesedik. Megindoklod részletesen lemondásod okát. Hogy például nem volt kapcsolatod, sem rálátásod, sem befolyásod, életetek független volt, ezért nem kívánod megismerni sem az örökség részleteit, stb.

Szóval lemondás részletes indoklással, egyben kérdés, ez esetben is meg kell-e jelenned. (ez valójában impilcite azt kérdezi a közjegyzőtől, elfogadja-e. Ha igen, megírta. Ha nem, jobb, ha ott vagy, hogy ott mondj le határozottan. De persze írásos végzést mindenképpen kapsz. A közjegyző csak az örökséggel foglalkozik, ami abból következik - adósságtörlesztés - nem.)

2017. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Az 1-es rosszul tudja!

Az orokhagyo halala utan mar nem lehet lemondani az oroksegrol, de viszont vissza lehet utasitani!

Ebben az esetben viszont automatikusan az oroklesi sorrendben kovetkezo orokol, de o is visszautasithatja.

A kozjegyzoi dij az hagyateki teher, azt az orokosnek kell kifizetnie.

Legvegso esetben az allamnak, mert az allam nem utasithatja vissza az orokseget.

2017. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14.50


Ezt nem értem.


Mert örökség csak a halála után lehet.


És én hallottam olyat, hogy valaki lemondott a ráeső örökségről egy másik öökös javára. Láttam is a papíron leírva, hogy a hagyatéki tárgyaláson mondta, és a közjegyző elfogadta, aláírta.

Biztos, hogy nem "visszautasította", hanem lemondott az örökségről, Így volt írva.


Akkor az nem volt rendben? Bár az a közjegyző más hibát is csinált, nem lepődnék meg, ha még több is kiderülne.

2017. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt minden le van irva:


[link]

2017. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tértivevényes levélben írj a közjegyzőnek, hogy nem veszed át az örökséget, ne akarja azt eljátszani, mint nálam, hogy hagyatéki tárgyalás nélkül adja át az örökséget.


Közjegyzői díjat kell fizetned, de mivel nem lesz örökséged, ez csekély lesz!

2017. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5-os!

Ez komoly?

En is ettol felek, hogy nem ertesitek a targyalasrol, vagy nem lesz egyaltalan targyalas, es en oroklok minden adossagot.

Te mit tudtal csinalni?

Tudtal kerni pothagyateki targyalast?

2017. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nalam meg bonyolitja ahelyzetet, hogy nem Magyarorszagon elek, es nem tartom a kapcsolatot az orokhagyoval.

Tehat ez sem fogom tudni, hogy mikor tortenik a halaleset.

Es van egy olyan erzesem, hogy a rokonok nem fognak ertesiteni engem, azert hogy az osszes adossag engem terheljen.

2017. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

A hagyatéki tárgyaláson azt kell mondani, hogy NEM és ezzel vége is a történetnek.

Negatívat amúgy sem lehet örökölni, mert az örökös csak a hagyatéki vagyon erejéig felel a hagyatéki adósságért.


Nem kell ezt bonyolítani.

2017. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!