Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A prostituált az egyetlen...

A prostituált az egyetlen alvilági tevékenység ami nem ártalmas?

Figyelt kérdés

Sorra vettem a "legnépszerűbb" alvilági tevékenységeket(drogdíler,embercsempész,rabló,feketepiac,bankjegy hamisító stb...) és azt vettem észre hogy talán ez az egyetlen olyan társadalmilag ugyan nem elfogadott,de mégis olyan alvilági tevékenység ami nem károsít meg senkit.

Szerintetek?



2017. nov. 10. 00:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A szerelem, és úgy általában az érzelmek igazoltan neurokémiai folyamatok az agyban, ami ugye per definitionem nem lehet transzcendes, innentől fogva neked legfeljebb egy véleményed van a témáról, tehát szerinted ártalmas, mert a te világképedbe nem fér bele, hiszen szerinted az embereknek mást kell csinálniuk, hogy boldogok legyenek. Persze ezt nem te döntöd el, ez a te szubjektív véleményed, ha valaki önként lesz prosti, valaki pedig önként jár prostihoz felelős felnőttként, akkor őket egyáltalán nem fogja érdekelne se a te, se József Attila véleménye, mert semmiféle relevanciával nem bír az ő boldogság-portfóliójuk tekintetében. És én inkább élnék hörcsögként, vagy valamiféle galandféregként, mint lennénk 2017-ben dualista. :)
2017. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%

Neked is van #11-es egy véleményed, és bármily hihetetlen, de ha tudsz róla, ha nem, az a Te "szubjektív véleményed" - ez így van, egyetértek, azt írjuk itt mindahányan.


Azért mert azt írod, hogy "per definitionem" és összekevered az okot az okozattal, a szerelmet (ok) leredukálva a fizikai hatásmechanizmusra (okozatra) - sry, attól még a te véleményed nem lesz maga az igazság. (még akkor sem, ha ez ma egy divatos tévedés és "brit kutatók által" igazolt:))

Csak marad egy szubjektív vélemény.


És az is csupán egy szubjektív vélemény, hogy az én szubjektív véleményem, meg J.A költeménye (bocs,az a vers nem "vélemény" egyébként) nem érdekli a prostikat és galandférgeket.

Köszönöm a lepontozásod, mosolyogtató volt, mert mi a lótüdő az, "hogy lennél inkább '17-ben galandfétreg, mint "dualista" " :D:D

2017. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%

A gésák nem voltak prostituáltak!

Léteztek külön bordélyházak Japánban, de ott maximum tehetségtelen, lecsúszott exgésának volt a legtöbb köze a karjukai-hoz.

Ha egy gésa lefeküdt egy kuncsaftjával, azt nemi vágyból tette, és nem pénzért.A prostituáltak szintén jól képzettek voltak, gyerekkorukban kezdték a tanulást, de még az öltözetük is más volt (a kimonójukat tartó obit elöl csomózták, mert igy könnyebb fel-le venni)

2017. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

"Azért mert azt írod, hogy "per definitionem" és összekevered az okot az okozattal, a szerelmet (ok) leredukálva a fizikai hatásmechanizmusra (okozatra)"


Én nem keverek össze semmit. Kísérlettel igazolt, hogy különböző érzelmeket lehet izolált környezetben előidézni anélkül, hogy az adott érzelmet konvencionálisan kiváltó inger jelen lenne, pusztán neurokémiai módszerekkel. Ez különösebben nem túl bonyolult, vagy új dolog, hiszen ha beveszel egy amfetamin tablettát, attól is jól fogod érezni magad, de a konvencionális inger nincs ott, ez hat függetlenül attól, hogy az adott ember mitől érzi jól magát, hiszen a jó érzésért felelős neurokémiai folyamatot indítja el.


Innentől fogva te gondolhatod, hogy a jóistenke szinkronizálja a fizikai ingert és a mentális állapotot, csakhogy te itt feltételezel valamit az álláspontod igazolása érdeképen, ami szintén per definitionem körben forgó érvelés. Persze feltételezheted, hogy az egyik érzelem máshogy viselkedik, mint a másik, csak ez teljesen alaptalan, hiszen ugyanazokat a korrelációkat lehet felírni, ugyanúgy neurokémiai jelenségek zajlanak a háttérben, így semmi okunk sincs kivételt tenni. Illetve a különböző neuropatológiai elváltozások szintén járhatnak különböző kogntív, percepciós változásokkal, rendellenességekkel. Szóval két oldalról magyarázzuk a jelenséget, mindenhol korreláció fedezhető fel, nem valami absztrakt, elvont dologról van szó, hanem egy olyan jelenségről, amit akárki letesztelhet némi utánajárással.


Ráadásul, ha a szerelem transzcendes, akkor hogyan hat az immanens, anyagi agyra? :D Ez a mentális okozás, és ezért tarthatatlan ma már a dualizmus, hacsak nem veted fel a pszichofizikai parallelizmust, ahogy te is csináltad, viszont ez ugye önmagában igazolatlan felvetés, ami pontosan emiatt, komolytalan. Objektív, egzakt kérdésekben nem szubjektív vélemények vannak, hiszen itt van igaz-hamis válasz, vagy neked van igazad, vagy nekem. Az, hogy szerinted ez tévedés, az semmit nem jelent. József Attila verse pedig ugyanúgy egy szubjektív vélemény, mint bárki másé, attól, hogy egy rendhagyó formai keretbe foglalta, attól még az az ő gondolat, véleménye, aminek számomra semmiféle relevanciája nincsen, hiszen József Attila nem szakértő ezen a téren, pusztán leírta, amit gondolt, hogy az mennyire volt megalapozott erősen megkérdőjelezhető.


A prostikat persze lehet, hogy érdekli J. A. véleménye, vagy a te véleményed, de mivel a prostik nem egy homogén csoport, így elég valószínű, hogy legfeljebb egy kis szeletét érdekli egyáltalán a véleményed, te viszont úgy állítottad be, mintha mindenkire érvényes lenne. Szubjektív véleményed arról lehet, hogy a prostitúció erkölcsös vagy elfogadható-e, mert erre nincs igaz-hamis válasz, hiszen ezek a fogalmak emberi konstrukciók, és mint ilyenek alanyfüggőek, kontextusfüggőek, szociális, történelmi és geográfiai tényezők befolyásolják a megítélésüket. Valaminek a léte, nem léte, működése egzakt, az alanytól független. Tehát ott nincs helye a szubjektív véleménynek, éppen ezért az érzelmekről írt érvelésem nem az én véleményem, hanem egy objektív álláspont egy objektív kérdésben.


A lepontozást, pedig ne nekem köszönd, mert egy ember lepontozása semmit nem jelent, több embernek kell pontozni egy választ, hogy csökkenjen az értéke. A végén lévő megjegyzés, pedig valóban az én szubjektív véleményem, nem kell vele egyetérteni, de ha 2017-ben valaki a dualizmus mellett érvel és az érzelmeket hozza fel igazolásul az igencsak erős.

2017. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#11 és #14 "több embernek kell pontozni" = megtörtént.

jól van, elfelejtettél reget váltani, emberi gyarlóság, az ember meg tévedhet.


Köszönöm a válaszodat 11-14, de ne fáradj tovább, nem is ide tartozik a kérdéshez, és aki nem tud megkülönböztetni egy verset egy hozzászólástól és véleménytől, azzal nem akarok többet társalogni!

(noha nem vagyok magyartanár:) ("dualista" sem:)

A "gésákról" a pontosítást köszönöm, nem tudtam.


Minden jót mindenkinek!

2017. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Gyanúm szerint itt most 3 regről beszélget önmagával ugyan az a személy. :)


Az egész GYK-n nincs két ekkora fennkölt intelligencia..., nem hogy három. Főleg ugyan abban a stílusban :)


A másik véleményeddel értek egyet, a szerelem, a szex, az erotika, az érzelmek... nincs itt semmiféle transzcendens téma. Bedugsz egy elektródát az agyba, vagy egy optikai szálat a megfelelő helyre, miután bejuttattad az optogenetikai csatornákat a neuronkba... és máris kiváltható szinte bármilyen érzelem,félelemtől agresszióig.


Persze ettől még jópofa, én szeretem megélni a dolgokat, teljes valójukban... Szex közben sem azon jár az agyam, hogy délután egy optikai szállal ugyan ezt elérhetném, és reggel még a génmódosított egerekkel csináltuk ugyan ezt.


Szóval a tudományos oldalról közelítem meg, de jó dolog ösztönösen élni néha. Nem egy érzelemmentes vulkániként.

2017. nov. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%

"Gyanúm szerint itt most 3 regről beszélget önmagával"

Rossz a gyanúd öreg, nem vagyok azonos a 11-14-gyel, aki

végülis jó helyen kapisgált - csak nem értette meg, és leduálisozott fennkölten:

a példáim pont a dualitás, az alanyi-tárgyi dichotómia meghaladásáról szóltak. A szerelem nagy pillanataiban Eggyé válik a kettő.

Aki ezt nem érti, elkezd biokémiáról hadoválni, ami pusztán egy következmény - az még nem volt szerelmes. Majd lesz, és azonnal megérti.


Az egészet meg abbahagytam, off miatt.

Politika » Törvények, jog -prostitúció - a téma, és elkalandoztam - elnézést lefennköltező mérnök úr.


Egyébiránt a Kérdezőnek akartam felelni,

de ő eltűnt, mint malac a rozsban.

A lényeg a prostitúció - nem csak szexuális, hanem az egyéb területen prostituálódó MAGÁNAK ÁRT. Mint általában az alvilági lények - végső fokon maguknak ártanak. ŐK süllyednek mélyre emberi mivoltukban, míg az áldozat fölmagasztosul.

Na és most: minden jót! Viszontlátásra!

2017. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem következmény, hanem egy állapot.

A szerelem egy állapot, ami nem jöhetne létre neurokémia nélkül. Ezek ösztönös dolgok, mivel enélkül kihaltunk volna.

Nagyon komplex összjátéka a neurohormonoknak és az idegsejteknek. Amúgy egy csodálatos folyamat, amit lehet sohasem értünk meg teljes valójában.


Voltam már sokszors szerelmes, egy csodálatos dolog, de akkor sem az életünk végső értelme. Mivel úgy is csak egy múló neurobiológiai állapot, ezért nem is lehet a boldogság egyetlen forrása.


A prostik semmivel sem károsítják meg magukat, mert ettől még ugyan úgy tudnak szeretni. Lehet lelki sérülések lesznek idővel, de ezek gyógyulhatnak. Semmiféle misztérium nincs itt. Ezt az árat hadd számolja már fel az élet a könnyű haszonszerzésért.

Egyébként pont az érzelemmentes pszichopaták bizonyítják, hogy nem mindenkit ver oda, ha valami "rosszat" tesz. Nekik hiányzik a lelkiismeretnek nevezett komplex biztonsági rendszer az agyukból. Ha sokan szemrebbenés nélkül képesek ölni, akkor hidd el nem mindenkiből vált ki a prostitúció akkora érzelmeket, hiányt, lelki sérülést. Nem mindenki olyan értelmes lény, mint Te vagy a másik válaszoló és bele se mennek ennek mélységeibe. Lelkileg a bérdugás nekik nem több, mint nekünk egy kegyetlen sz.r túlórás péntek a munkahelyen, ahol már öklendezve kelsz fel reggel, gombóccal a torkodban, mert olyan szutyok napod lesz.

Egyik reggel annyira rettegtem a meetingtől, hogy majdnem hánytam a WC-be, szoros határidők, pár kifejezetten pszichopata kolléga ezt váltja ki az érzékenyebb emberekből.

Ehhez mérten két-három normális vendég fogadása, majd filmnézés és bulika este, 2x annyi nettó jövedelemért szerintem kevesebb pszichilógiai terhelés mint néha a munkám.

Már ha csak kvantitatívan szeretnénk értékelni a mértékét a dolognak.

2017. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szeretném "csak kvantitatíve" értékelni, elemezni megélni a világot- jóllehet a világ erre tart a modernitással

[link]

(neked ez ellen a nagyon stresszes helyzet ellen tenned kellene- találd meg, ami oldja ezt, mert ártalmadra van- tudnak ilyet produkálni egymással az emberek, sajnos)

2017. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Milyen munkahely az, ahol nem fordul elő néha, hogy legszívesebben agyonvernéd egy széklábbal az illetőt az asztal végén? :D

Ezeket minden valamirevaló csoportos/projectes munkakörnél átéli időnként az ember. Az emberek sokszor gyötrelmesen nem tudnak együtt dolgozni. Meg kell tanulni kezelni. Ezért is fizetnek érte többet... és ezért is fizetnek a prostiknak 2-3x annyit.


Persze vannak nyugis állások az fix, lehet egy filmesztétika doktorin teljes nyugiban ellennék az egyetemen. Csak elvesztegetett éveknek érezném. Nekem kihívások kellenek, és az hogy harckocsiként menjek előre az aknamezőn.


Egyébként minden tiszteletem azon nőké, akik 1-2 év külföldi munkát vállalnak (Svájc mondjuk), hogy megvalósítsák a saját vállalkozásukat. Mondjuk ott a napi 8-10 vendég sem ritka, és az keményén bedarálja a teste és a lelket is. Kábó nélkül nem tudnám elképzelni, hogy valaki kibírja. Ritka is mint a fehér holló, hogy utána valaki kiszáll és az összekovácsolt tőkét befekteti egy kkv-be, vagy startup cégbe, aztán sikerre viszi és egy jó nagy exittel milliomosnő lesz.

Inkább az az opció szokott lenni, hogy elkokainozzák Ibizán, vagy függővé válnak a pénztől és a luxustól, elverve minden szir-szarra. Utána már hiába a jogi kar, vagy a Corvinus, amire anno jártak... már nem tudnak normálisan élni, sem dolgozni.

2017. nov. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!