Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emelt összegű családi pótlékot...

Emelt összegű családi pótlékot kapok Aspergeresként. Nemrég emeltek a fizetésemet keméby nettó 2 ezer forinttal, ami így a mindenkori bérminimum fölé ment ezzel a 2 ezerrel. Elvehetik a CSP-met és a MÁK igazolványomat?

Figyelt kérdés

Egy közintézménynél vagyok adminisztrátor, 7 éve a mindenkir bérminimumot kaptam, idén kaptam egy minimális emelést ami havi nettó 2000 körülire jön ki. Egyik kollégám figyelmeztetett, hogy ezt jelentenem kéne a MÁK felé és be kell adnom a 90%-os kártyámat is.


Most mi van? Nem találtam interneten egyértelmű leírást erről. Az emelt CSP-m havi 20 ezer körül van, plusz a 90%-os kártya hatalmas segítség.



2017. nov. 10. 13:23
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsánat a gépelési hibákért, de telefonról írtam.
2017. nov. 10. 13:25
 2/2 anonim válasza:

A munkádból ítélve feltételezem, hogy 25 éven felüli vagy, tehát CSP-t már nem kéne kapj. Helyette viszont járna neked a Fogyatékossági Támogatás, ami életed végéig lenne kapva és szintén MÁK-kompatibilis. Emellett a FoT az havi 25 ezer kb.


Egy Aspergerestől senkinek nincs joga elvenni a MÁK kártyáját. Tapasztalatból tudom.


Emellett nem tudom, hogy tudsz-e róla, de az állapotodból kifolyólag jogosult vagy a személyi adókedvezményre, amit a NAV-nál megérdeklődni tudsz.


A kérdésre válaszolva a CSP és a FoT az jövedelemtől és minden mástól független, tehát mindegy mennyit keresel, kapni fogod. Viszont mondom, 25 év felett már elvileg nem jár CSP, hanem FoT-ra kellene átállni. Diagnosztizált Asperger-szindrómával jogosult vagy rá. Talán még a rokkantságit is megítélik neked viccen kívül.


Tudom, mert kb én is hasonlovon megyek keresztül.

2017. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!