Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Téma:Tartozás. Tudjuk...

Üdv! Téma:Tartozás. Tudjuk hogy egy tartozási követelési jog 5 év múlva elévül, de viszont mi a helyzet a bar-listával? Oké hogy már nem követelhetnek, és nem tilthatnak le pénzt az ember bank számlájáról, de ettől még kerülhet bar-listára?

Figyelt kérdés

2017. nov. 13. 10:08
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A követelés csak akkor évül el, ha az öt év alatt nem keresi a tartozását. Ha BAR listán vagy, annak valószínűleg oka van. Ha csak egyetlen felszólító levelet is küldött a tartozással kapcsolatban, az nem évült el.
2017. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Tévedés.. már nem védheti ki felszólító levéllel az elévülést. Úgy akár örök tartozásra itélhető volt az ember. Épp ezért változtattak ezen a törvényen. Olvass utánna.
2017. nov. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Így van, a felszólítólevél már nem dominál, ha elkezdődött a követelés! A kérdés nem is ez volt, hanem ha elévül a tartozás, kerülhet-e az ember attól függetlenül bar-listára.
2017. nov. 14. 06:06
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:

"már nem védheti ki felszólító levéllel az elévülést"


Jogos.


Azt nem tudom mit jelent, hogy elkezdődött a követelés.


Ha eddig nem raktak Bar listára, akkor valószínűleg nem fognak már. Mikori a tartozásod?

2017. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A követelés kezdete alatt azt értem, amikor a behajtócég megvette az én tartozásom, és elkezdte tőlem követelni, 2012-ben.
2017. nov. 15. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!