Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogosultságokat lehet...

Milyen jogosultságokat lehet kapni egy földterülethez, aminek folyamatban van a magántulajdonba helyezése?

Figyelt kérdés

A konkrét eset az, hogy folyamatban van egy 5 hektáros gyümölcsösnek a privatizációja, már ki van állítva a mappa amiben a földdel kapcsolatban minden információ benne van, illetve minden adat ami a privatizációhoz szükséges, a körzet polgármestere alá és én már alá írtuk a papírokat, a privatizáció költsége illetve a földmérés költsége ki van fizetve, már csak az utolsó lépésre várok, hogy az adott mappát ami a privatizációról szól, egy másik megye földügyese ellenőrizze át és alá írja, gyakorlatban itt már 100%, hogy sikeres a privatizáció, csak még nincs lezárva.

Nos én már szeretnék megkezdeni néhány munkálatot ezen a földterületen mint például a régi elöregedett gyümölcsöst és a bozótnak a kiirtását illetve mielőbbi felszántását, hogy ne bozótosodjon el jobban.

Azt megtehetem e, hogy engedélyt kérek ahhoz, hogy megkezdhessem ezeket a munkálatokat az adott földterületen?



2017. nov. 15. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért ne kérhetnél engedélyt? Én is kérhetnék. :)

Csak neked feltehetően engedélyezik is, mint leendő tulajdonosnak. A jelenlegi tulajdonosnak nincs oka ezt megtagadni. Ha egy nagy dzsumbujról van szó, akkor feltehetően bárkit beengedne, aki ingyen rendbe tenné a területet.

2017. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Állami tulajdonból kerül át az én tulajdonomba.
2017. nov. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!