Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom beállítani a mappa...

Hogy tudom beállítani a mappa jogosultságokat úgy, hogy az almappákhoz csak a saját tulajdonosaik férjenek hozzá írási és olvasási jogosultsággal? Például: \\servername\shared_folder\user1; \\servername\shared_folder\user2;.

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Shaddark ***** válasza:

Ha Windows, és ha azon a gépen állítod ahol van (azaz nem hálózati elérésen) akkor be tudod kapcsolni az almappáknál az öröklődést.

Ilyenkor a felső mappa jogait kapja az almappa automatikusan.

Persze hogy a kérdésedben szereplő probléma megoldása helyes legyen ehhez az kell még hogy a fő mappa is jól legyen beállítva, a tulajdonos kapja csak meg a jogokat.


Vagy ami Windowsnál szerintem nem szerencsés megoldás de működik:

A mappamegosztásnál állítod be nem a fájl jogosultságoknál, - a megosztott mappához csak a tulajdonosnak adsz jogot.

Ezt a megoldást soha nem használjuk szinte, a rendszerhozzáférések így elvesznek és ez sok problémát okozhat. (Auto-Mentés, programokból elérés...)

2017. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!