Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van munkahelyem, de ha otthagy...

Van munkahelyem, de ha otthagyom, elmehetek nyugdíj előtti segélyre?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2017. nov. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy megfelelsz-e a feltételeknek:


NYUGDÍJ ELŐTTI ÁLLÁSKERESÉSI SEGÉLY ILLETI MEG AZT A SZEMÉLYT, AKINÉL AZ ALÁBBI EGYÜTTES FELTÉTELEK FENÁLLNAK: a) munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani, b) a kérelem benyújtásának időpontjában a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez legfeljebb öt év hiányzik, és 45 napon át álláskeresési járadékban részesült, annak folyósítási időtartamát kimerítette vagy annak folyósítása a folyósítási időtartam kimerítése előtt kereső tevékenység miatt megszűnt és c) az álláskeresési járadék folyósításának kimerítését, vagy a fent említett megszűnést követően három éven belül betöltötte a b) pontban meghatározott életkort, és d) rendelkezik az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel, e) korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, táncművészeti életjáradékban és átmeneti bányászjáradékban nem részesül.

2017. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mindentől függetlenül:

érdekelne, hogy egy ilyen kérdést miért nem tesznek át a helyére, a jogi esetek közé akkor sem, ha minden nap kérjük?

2017. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

14.01


A feltételeknek nem felelnék meg olyan szempontból, hogy munkát keresnék és nem találok önerőből, csak szeretném ha már nem kéne dolgozni és egy minimális összeget kapnék és nem kéne tb. járulékot fizetni. Nem sok van már hátra nyugdíjig, de szeretnék egy kicsivel hosszabb ideig szabad lenni mint amit kitaláltak nekem.

Nem vagyok lógós még mielőtt bárki is azt hinné. Több mint 43 év munkaviszonyom van, de belefáradtam a sok hülyeségbe ami a munkahelyeken van és annyi pénzem van, hogy másfél évet kihúzzak munkahely nélkül is.

2017. nov. 16. 19:24
 5/15 A kérdező kommentje:

14.38


Én ilyen kategóriát nem találtam mikor kiírtam a kérdést.

2017. nov. 16. 19:30
 6/15 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


Ha nem akarsz dolgozni, nem kapsz egy kanyit se.

Ezen kívül a nyugdíjad is drasztikusan csökkenni fog... MAJD.


Ma már olyan magas a nyugdíjkorhatár, hogy addig a férfiak fele meghal.

2017. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az azért nem teljesen igaz, hogy nem kapnék egy kanyit sem. Lehet, hogy 3 hónapig nem, de utána 3 hónapig járna a munkanélküli segély. Az a kérdés, hogy utána mehetnék-e nyugdíj előtti segélyre. Gondolom igen ha nem tudnának felajánlani megfelelő munkahelyet, de ebben nem vagyok biztos.

A nyugdíjam mennyivel lenne kevesebb majd ha tegyük fel nem 45 hanem 43 és fél évem lenne? Szerintem nem sokkal, de lehet, hogy igen. Szerintetek?

2017. nov. 17. 17:14
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, magas a nyugdíjkorhatár és én is most döbbentem rá, hogy mennyire könnyű meghalni mikor rákot kerestek nálam is. Szerencsére nem találtak még. Ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy minek gürizni. Jó lenne még egy keveset szabadon élni úgy, hogy nem mások mondják meg mikor mit csináljak.
2017. nov. 17. 17:18
 9/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem sokkal"

Szerintem meg progresszív és pont az utolsó évek nagyon sokat számítanak.


Az meg senkit sem érdekel, hogy te még élni szeretnél. Nem fogsz.

Hallottam már olyanról, hogy nyugdíj után ment el kivizsgáltatni magát, találtak is egy csomó mindent, 1 hónap múlva már halott volt.

2017. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Most jól megvigasztaltál.

Egyébként azt tudom, hogy 1988-tól számolják a jövedelmeket, nincs progresszív számítás és nincs utolsó 5 év. A nyugdíj előtti segélyben részesülők segélyét csak úgy számítják be ha a számítás eredményeképp az kedvezőbb mint ha nem számítanák bele.

2017. nov. 17. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!