Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van munkahelyem, de ha otthagy...

Van munkahelyem, de ha otthagyom, elmehetek nyugdíj előtti segélyre?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 20:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na, ezért kéne a jog kategóriába tenni, mert ott szakértők is vannak.
2017. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én nem tudom betenni a jog kategóriába mert mikor kiírom a kérdést ott nincs ilyen opció. Próbáld ki.
2017. nov. 18. 00:12
 13/15 A kérdező kommentje:
Bocsi! Rájöttem, hogy kellett volna a törvény jog kategóriába betenni, de már késő.
2017. nov. 18. 11:11
 14/15 anonim ***** válasza:

A nyugdíj előtti segély időtartama beleszámít az évekbe, mivel vonják belőle a nyugdíjjárulékot, jövedelemként pedig a minimálbért számolják rá.

Amikor megszűnik a munkaviszonyod regisztrálnod kell a Munkaügyi Központban, először kapsz álláskeresési támogatást, majd ennek lejárta után kérheted a nyugdíj előtti álláskeresési támogatás folyósítását, ehhez kérned kell igazolást, hogy rendelkezel az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel. Mivel gondolom 60 feletti vagy, munkát biztosan nem fognak tudni ajánlani neked.

2017. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

# 14/14


Tehát elvileg működhetne a dolog.

Szerinted nagyon lecsökkentené a nyugdíjamat?

2017. nov. 18. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!