Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az együttélő szülő a...

Ha az együttélő szülő a gyámhivatal jogerős végzésében megállapított féléves határidő letelte után is önhibájából akadályozza a különélő szülőnek a gyermekkel való kapcsolattartását, akkor milyen újabb szankciók léphetnek életbe a pénzbírságon túl?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy ilyenkor van-e következő határidő, vagy ezután minden elmaradt pótlás után van már bírság? Esetleg más szankciók? Ugyanis a Ket. szerint elvileg rendőrségi segítséget is lehetne kérni, ezt azonban a gyámhivatalok nem igazán szokták.

2017. nov. 19. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Akár büntetőjogi következménye is lehet


A büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény szerint:


Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása


210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető az elkövető, ha a kapcsolattartást az elsőfokú ítélet meghozataláig megfelelően biztosítja, és az elmaradt kapcsolattartási formák pótlását megkezdi.


A jogszabály forrása:

[link]

2017. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel tisztában vagyok, csak sajnos ezt majd nekem kell megtennem, mert a gyámhivatal a pénzbírságon kívül nem hajlandó semmire. Csak gondoltam, hátha másnak van egyéb tapasztalata.
2017. nov. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!