Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy fa kardra is érvényesek a...

Egy fa kardra is érvényesek a fegyvertartási dolgok?

Figyelt kérdés
Vettem egy Bokkent, ez egy szamuráj gyakorló kard, éle egyáltalán nincs, tiszta fa, dísztárgy. 96cm hosszú, közterületen, jól becsomagolva szállítható? Az iskolába kéne bevinnem egy előadás erejéig. Ez már fegyvernek számít? Előre is köszi.
2017. nov. 19. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Abban biztos lehetsz, hogy az iskolában el fogják tőled venni a diákok és egymást, valamint különféle tárgyakat fognak vele ütlegelni (hátizsákot). Fölösleges bevinni, mikor képeket is lehet mutatni és kész.
2017. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A jó édes ***** válasza:
Nem, sima sporteszköz. Ugyanúgy, ahogy a párbajtőr vagy ökölvívó kesztyű.
2017. nov. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 értem köszi

#1 nem, nem fogják elvenni, és ugyan kép is lesz róla, viszont ennél az előadásnál sokat számít ha van mit bemutatnunk. Eredetileg egy szamuráj páncél jelmezt vittem volna de nem találtam sehol normálisan kinéző bérelhető jelmezt így maradt a kard.

2017. nov. 19. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha látni rajta, hogy nem igazi, akkor kézben is viheted.

Ha valaki azt hiheti, hogy valódi, akkor is szállíthatod, ahogy egy valódi kardot is szállíthatnál, csak az a feltétele, hogy be legyen csomagolva olyan módon, hogy ne lehessen felismerni, hogy az egy fegyver, ez által ne legyen megfélemlítő hatása.

(175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet)

2017. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!