Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell fegyvertartási tőrkésre?

Kell fegyvertartási tőrkésre?

Figyelt kérdés

Haveromnak adtam egy tőrkést és ő bejegyeztette a sorozatszámot a rendőrségen. Neki van fegyvertartási engedélye is.

Én is ugyan ezt szeretném tenni mi ennek a menete?



2017. máj. 7. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem a haverodat kérdezed, aki már végigcsinálta?

Ja, mert troll-kérdés! Értem.

2017. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébb indokból nem őt kérdezem. A lánya rendőr ő maga ex katona én meg semmi. Valamint elment határvadásznak 3 hónap múlva látom. Van 5 ismerősöm akik hasonló helyzetben vannak és így szerettem volna nekik elküldeni a választ. A trolltól messze vagyok de nekem is meg kellett szoknom őket te is megszokod kedvess troll barátom :)
2017. máj. 7. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Mért kéne?
2017. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert szeretném a két lakásom között szálítani mint konyhaeszköz, és az erdőbe a túrák során nyiltan viselni.
2017. máj. 7. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

"A lánya rendőr ő maga ex katona én meg semmi."

Ennek mi köze a kérdéshez?


"Valamint elment határvadásznak 3 hónap múlva látom."

Van telefon.


" A trolltól messze vagyok..."

Na persze.

Több mint 20 éve vagyok rendőr, van maroklőfegyverre fegyvertartási engedélyem önvédelemre, és a szolgálati fegyveremen kívül van önvédelmi fegyverem. A kérdésed kamu. Tőr késnek ( és nem "tőrkés") nincs sorozatszáma, és ha lenne sem jegyzi be a rendőrség, mert nem tartozik az engedélyköteles eszközök közé. Ráadásul az engedélyhez kötött fegyverek megszerzése pont fordítva működik mint ahogy te kitaláltad. Először megkapod az engedélyt, azzal mehetsz a boltba, és csak arra adnak el neked engedélyhez kötött terméket. Úgyhogy ha az a kés engedélyköteles lenne, akkor meg sem tudtad volna venni.

2017. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ugyan ez a tőrkésem van. Ott a sorozatszám.

Kéz alatt vettem nem boltban.

A kérdés azért jött létre mert tudatlan vagyok a témában és reménykedtem hogy támpontot kapok a megvilágosodáshoz.

Még a kulcsszavakat sem ismerem hogy keressek rá a neten.

Amúgy a google javítja a Tör_Kést Tőrkés-re.

2017. máj. 7. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olcsó kés, piacon is kapható. A kkve törvény vonatkozik rá, 8 cm alatt hordható közterületen, felette nem.

[link]

Apukám, téged nagyon beetettek valamivel.

2017. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;

Van egy ilyen késem.

A penge leszedhető külön zsebben a markolat ami a tokja is egyben. Amúgy köszönöm a linket számomra hiteles és tanulságos.

2017. máj. 7. 19:11
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy a google javítja a Tör_Kést Tőrkés-re."


Hát persze:

[link]


[link] #newwindow=1&q=t%C5%91rk%C3%A9s

2017. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bazzeg, ennél a késnél nagyobb konyhai késből 4-5 van egy átlagos háztartásban. Szerinted ezek be vannak jelentve bárhol is? Ne legyél már idióta.
2017. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!