Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes rendeléstől elállni...

Internetes rendeléstől elállni meddig lehet, és hogyan? (Blackday.hu! )

Figyelt kérdés
Rendeltem a fenti oldalról 1 CPU-t,de sajnos utána olvastam a neten,hogy nagyon sok mindenkit átvertek már.Én szerencsére utánvétellel rendeltem pénteken,de az automata email-en kîvül semmi visszajelzés nem jön,pedig ma már hétfö délután van.Az alkatrész meg ha most jönne is késö lenne.Rendelek inkább máshonnan.
2017. nov. 20. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármikor el lehet állni, pl. nem veszed át.
2017. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Egyszerű, ne vedd át, ne fizesd ki és véletlenül se böffents egy szót se, hogy nem kell. Az én kedves ügyfeleim is ezt csinálják, hogy a f...sz üsse ki a szemüket.
2017. nov. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ìrtam már nekik,de csak annyit,hogy érdeklödnék,hogy mi a helyzet a rendelésemmel?De ez már régen rossz hogy nekem kell érdeklödni.Még jò hogy nem utaltam elöre!
2017. nov. 20. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Az átvételtől számított 14 napon belül el lehet állni indoklás nélkül. Ilyenkor vissza kell küldeni a terméket és kötelesek visszafizetni az árát.


45/2014. Kormányrendelet alapján úgynevezett elállási jog illet meg minddenkit internetes vásárlás esetén. Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására, kipróbálására, illetve üzembe helyezésére.

2017. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,ahogy olvasom,a véleményeket ezek le se sz..ják a törvényeket.
2017. nov. 20. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!