Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha a volt albérlő...

Mi a teendő, ha a volt albérlőm internetes dolgai miatt engem idéztek be gyanúsítottként?

Figyelt kérdés

Ráadásul 2014 nyarán történt a dolog, és a téma az eléggé nagy összegű szerzői jogsértés 3 millió forint értékben.


Ment neki 2 gép nonstop, de fizette a rezsit szóval engem nem érdekelt.


Homályos nekem ez a dolog, mert ennek 3 éve, miért most jutottak el hozzám? 2014 augusztusában indult a nyomozás. A volt albérlőm már konkrétan Ausztráliában van, azóta semmit sem tudok róla.


Akár a gépemet is átnézhetik, én Linux barát vagyok, szóval itt már tört szoftvert nem találnak max egy csomó zenét, de az tudtommal nem illegális, ha nem osztom meg.



2017. okt. 21. 09:25
1 2
 1/12 Alain Delon ***** válasza:
100%
Leginkább az a teendő, hogy elmondod, hogy az albérlőd csinálta és nem te.
2017. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az hogy bemész, elmondod mi a helyzet aztán mész dolgodra.
2017. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mostanában gyanúsan sok ilyen szerzői joggal kapcsolatos eljárás indult, ez elég érdekes és ráadásul több évre visszamenőleg. Remélem elmondtad pontosan, hogy ki és mettől meddig volt az albérlőd, többet nem tudsz tenni.
2017. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azonban, ha tudomásod volt a bűncselekményről és nem tettél ellene semmit, az bűnpártolás. Biztosan kiadták az illető ellen a nemzetközi elfogató parancsot.

Egy ügy elévülési ideje és nyomozati szakaszban levő ideje is meghatározó. Új fejlemény, új feltárt bizonyíték, ... új gyanúsított és tanú,... befolyásolja az elévülés idejét, amely megszakad, újra kezdődik...

2017. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kovpet ***** válasza:

4: nem, az nem bűnpártolás.


A bűnpártolás az, ha segít a bűnelkövetőnek, például elrejtőzni vagy ilyesmi.

Magyarországon nincs feljelentési kötelezettség, csak bizonyos esetekben. Ha valaki tud egy gyilkosságról (!) és nem tesz feljelentést és ez kiderül, akkor ebből nem lehet jogi baja.

2017. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos az ilyenekért az felel akinek a nevén van az internetszolgáltatás.Először is be kell bizonyítani hogy az adott időpontban tényleg az albérlőd volt e vagy sem,szemtanuk kellenek stb Van valami papír arról hogy az albérlőd volt vagy feketén ment az egész?


Ha nem lesz semmilyen bizonyíték arra hogy ártatlan vagy akkor sajnos rajtad fogják behajtani az összeget

2017. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt nem is értem, az internetszolgáltatás is a te neveden volt? Miért?
2017. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mi miatt történt ez?Amúgy,mivel nem tudhattál róla így emiatt nem hiszem hogy bajod lenne.
2017. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem miért lettem lepontozva,pedig az igazságot írtam le.Ha a tudatlanságotok fájna akkor ordítanátok.De legalább próbálnátok megcáfolni engem de neeeeem lepontoztok és elbújtok mint valami gyáva nyúl...


Oké,de lehet nektek van igazatok.Szóval nyugodtan elkezdhetek illegális tevékenységeket folytatni a gépemen és ha gyanúsítottként beidéznek akkor elég csak annyit mondanom hogy nem én voltam hanem az "albérlőm"?


Jó ezt tudni,miért nem mondtátok ezt hamarabb?Azóta már meggazdagodhattam volna ebből úgy hogy nem kapnak el a zsaruk,mert itt elég csak letagadni mindent,bizonyítani nem kell semmit se a mélyen tisztelt gyakorikérdések szakértők szerint

2017. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére legálisan adtam ki a lakást, minden le van papírozva. Ezezek másolatát utólag be is küldtem a nyomozóhatóságnak.
2017. okt. 23. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!