Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kit engedhet be ingatlanjában...

Kit engedhet be ingatlanjában a tulaj? (Lent részletek)

Figyelt kérdés

Legyen szíves valaki, megkérem, másolja be a vonatkozó törvénycikkely(eke)t az alábbi kérdésemre válaszul.


Adott egy ingatlan, tulajdonosai kizárólag az alábbi három személy:

X, Y, valamint én.

Jeleztem X rokonainak, hogy ezentúl megtiltom, hogy az ingatlan területére lépjenek.


Kérdéseim:


- Jogom van-e a törvény szerint megtiltani az ingatlanba való belépését X rokonainak?


- Ha jogom van ehhez, de ennek ellenére mégis befurakodnának, akkor ha rendőrt hívok, a rendőr -megfelelő módszereivel- kivezetheti-e az ingatlanból őket?


- Köteles vagyok-e megindokolni döntésem? Ha igen, ki felé? A rendőr felé, vagy X-nek a rokonai felé, vagy mindkettő felé?



2017. nov. 20. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel X-nek is van tulajdonjoga az ingatlanon, így ő beengedheti a rokonait. Ha a te hányadodat is használják, akkor kérhetsz anyagi kompenzációt, bérleti díjat utána.
2017. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor pontosítsunk: Csak Y és én élünk életvitelszerűen, évtizedek óta az ingatlanban. X sosem lakott itt, hanem alkalmilag tért be hozzánk, (negyed évente / fél évente) rokonaival.


Ez módosít a helyzeten, jogaimon?

2017. nov. 20. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemnagyon.
2017. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Ha valaki tud vonatkozó törvénycikkelyt bemásolni, vagy más, további infóval szolgálni, megköszönöm azt is.
2017. nov. 20. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha nincs megosztva az ingatlan, nem tilthatod meg. Rendőr se fog ezzel foglalkozni.
2017. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Előző, hogy érted, hogy amennyiben nincs megosztva az ingatlan? Ez mit jelent?


"Y" személy jelenleg a 100% haszonélvező egymaga -ő se látja szívesen X-nek a rokonait, sem X-et-.


X és én is ide vagyunk bejelentve, ezen felül pedig jelenleg X személynek és nekem azonos hányadú tulajdonrészünk van a házon, és ha jól tudom, jelenleg a ház 75%-on osztozunk ketten, de a jelen pillanatban a hányad még vitatott, bár at viszont teljesen egyértelmű, hogy azonos százalék a tulajdonrészem, mint X személynek.

2017. nov. 20. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval haszonélvezet is van! Ezt is írnod kellett volna, mivel kukázza a korábbi válaszokat, ha 100%-ban haszonélvező Y, akkor ő dönti el, ki mehet be. Haszonélvezet megszűnésekor a korábban vázoltak alapján vannak a jogok.
2017. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2017. nov. 21. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!