Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebookos üzenetváltások...

Facebookos üzenetváltások mennyire számítanak írásos megállapodásnak?

Figyelt kérdés

#Facebook #üzenet #írásos megállapodás
2017. nov. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem semennyire. Hisz nincs ott az aláírásod, személyes adatok mint szig.szám és nem írta alá 2 tanú. Face profilt bárki létrehozhat bárkinek a nevében. Tehát ha itt vagy facebookon ígérek neked 1 milliót akkor azt ne vedd készpénznek mert nem kell fizetnem.
2017. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Semennyire.
2017. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2017. nov. 21. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Pedig annak számítanak. Pont tavaly bukott el így egyik barátom egy bírósági pert. Hivatalos megrendelésként értelmezte a bíróság az FB-n írt kérést, majd szintén az ott írt megegyezést az árról, amit aztán mégsem kért, közben akitől megrendelte, az már elkészítette. Az perelte be, és megnyerte a pert. Én sem gondoltam volna, hogy egy normálisan megírt szerződéssel egyenértékű lehet az, amit a cseten megbeszélnek.
2017. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mármint a terméket nem kérte, miután mindent leokéztak, és az el is készült közben.
2017. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, lehet bizonyíték! Én is felhasználtam volna, konkrétan ha egy munkaügyi perre került volna -esetemben-a szó. Ez egy írásos bizonyíték.


Pluszban voltam olyan munkahelyen is, ahol konkrétan facebook-on fogatunk megrendeléseket. A megrendelés pedig írásos megrendelés ez esetben is.


A mai világban- Amerikában pl- már arra is volt példa nem rég, hogy egy el nem küldött sms-ben találták meg valakinek a végrendeletét. ÉS elfogadták az akaratát.


Az elektronikus, telekommunikációs írások ( e-mail, fb, sms!) mind bizonyítéknak számíthatnak, attól, hogy az nem papíron van, még lehet írásos megállapodás, ah arról van benne szó. És mind fel is használható.

2017. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!