Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy azonos...

Támogatnátok, hogy azonos nemű párok törvényileg is fogadhassanak örökbe gyereket?

Figyelt kérdés

Egyrészt az magyar árvaházakban borzasztó a helyzet. Kevés a nevelő, a gyerekek sem elég figyelmet, sem elég szeretet nem kapnak.

Sok árvaházban mindennapos a fizikai erőszak, amelyik akár a molesztálást vagy szélsőséges esetben a szexuális erőszakot is magában foglalja.

Sok esetben maguk az ott dolgozók az elkövetők. Nyilván az esetek többsége nem kerül napvilágra, de azért árulkodó, hogy az "árvaház erőszak" keresésre 9000 fölötti találatot dob ki a keresőmonitor.

[link]


Egy meleg pár ezzel szemben figyelmet és szerető közeget biztosíthatna azoknak a gyerekeknek a számára, akiknek így ilyen környezetben kell leélni az életüket.


Arról ne is beszéljünk, hogy a jelenlegi törvények gyakorlatilag engedélyezik egyedülállók számára is az örökbefogadást és ezen a téren nem lehet különbséget tenni hetero és nem hetero emberek között.

Magyarán szólva egy egyedülálló (meleg/hetero) nő vagy férfi előbb fogadhat örökbe gyereket, mint egy pár.

Akinél az jelent ilyen esetben hátrányt, hogy ilyenkor az egyik szülő (apa/anya) képe hiányzik, az ezer meg ezer olyan példát láthat, ahol egy egyedülálló nő vagy férfi neveli sikeresen a gyermekét.

Továbbá az is tudományosan bizonyított, hogy a meleg párok által nevelt gyermekek fizikailag és mentálisan is éppen olyan egészségesek, mint a heteroszexuális párok által nevelt gyermekek.

[link]


Ennek tükrében támogatnátok az azonos nemű párok örökbefogadásának lehetőségét, vagy inkább továbbra is arra kényszerítenétek azokat a gyerekeket, akik árvaházban élnek, hogy olyan körülmények között éljenek, a gyermekekre vágyó meleg párokat pedig kizárnátok az örökbefogadásból?


2017. nov. 26. 15:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2017. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Miért? Szerinted jobb helyen vannak a gyerekek az árvaházakban, mint egy szerető családban, csak azért, mert az a szerető család 2 férfi vagy 2 nő?
2017. nov. 26. 15:16
 3/42 anonim ***** válasza:
91%
Egyedülállónak is engedném, ha alkalmas rá. Mindegy, csak legyen otthona és gondviselője a gyereknek.
2017. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
54%

Ha egyedülállók is fogadhatnak örökbe, akkor ezt a homoszexuális pároknak is biztosítani kell. Ott még előny is lehet, ha ketten vannak, mivel egy problémás, beteges gyermek számára két gondozó jobb lehetőségeket biztosíthat.


A gyermekek számára viszont a legjobb lehetőség, ha normális, hosszabb távon is gondoskodó családba kerülnek, ezért örökbefogadásoknál szerintem is helyes, ha előnyben részesítik a fiatal, középkorú házaspárokat a többi pályázóval szemben.

2017. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
51%
Szerintem nagyon elavult felfogás az, hogy homoszexuálisok ""ráragasztják"" a homoszexualitást a gyerekekre, már rég bizonyítva van, hogy ez a hajlam genetikai. Nagyon sok véleményt lehet olvasni olyanoktól a neten, akiket homoszexuális pár nevelt fel, és olyan szeretet sugárzik mindegyik írásból. Tehát én igen, támogatnám, ha tényleg biztosítani tudják a minőségi életet a gyerekeknek, amit a heteroszexuális pároktól is elvárnak. Nem hiszem, hogy helyes valakitől elvenni a lehetőséget, hogy gyermeket neveljen, ha szeretne és erre képes is.
2017. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem támogatnám, igazából az egyedülállók lehetőségét sem. Főleg nem, ha csalás.


Mert azért lehet olyan egyedülálló nő, aki már idős ahhoz, hogy saját gyereke legyen, és nem csalásból fogadna örökbe.


Nem érdekel, hogy mit állítanak ki a homoszexuális párok "családteremtő" képességeiről, bocs. Én is tudok így is-úgy is írni különböző tanulmányokat, ha jól megfizetik. Más kérdés, hogy megteszem-e.


Eleve, az kiindulási indokod, amit az "árvaházakról" írsz hamis.


Ezt nem lehet kereslet-kínálat szempontból nézni. Főleg nem, ha méf tényszerűen sem igaz, ez se-az se.

2017. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
32%

Liberális vagyok.


Nem támogatom.

Semmilyen megbízható kutatás nincs arról, hogyan befolyásolja egy gyerek fejlődését az, hogy 2 homoszexuális neveli. Ez hatalmas kockázatot jelent, ráadásul szegény gyereket szétszivatnák az iskolában.

Vannak országok ahol viszont már fogadhatnak örökbe homoszexuálisok.

Várjuk meg, hogy annak mi lesz az eredménye és térjünk vissza erre a kérdésre úgy 20-30 év múlva amikor már többet fogunk tudni.

2017. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

#6


Ezt a csalás dolgot abszolút nem értem és azt sem, hogy miért korlátoztad az elejét "egyedülálló nőre".


"Eleve, az kiindulási indokod, amit az "árvaházakról" írsz hamis."

Na igen. Én leírtam valamit, megindokoltam, hoztam rá 9260 találatot, na és te?

Azt mondtad, hogy nem igaz. Mivel támasztod alá?


Nem te írsz tanulmányt, mert te nem vagy a kérdéskörben tanult, tájékozott.

És hidd el, ha a tanulmány nem lenne reális, nem hoznák le így, vagy ha lehoznák lenne 1000 írás rá, hogy hol a hiba.

2017. nov. 26. 16:09
 9/42 A kérdező kommentje:

#7


Már jó ideje vannak ilyen országok és olyanok is, mint Magyarország, ahol sokan fű alatt, egyedülállóként elintézik.

Ha jól tudom a kutatás is (de lehet az egy másik kutatás) is vizsgálja ezeket az eseteket, tehát ahol már felnőtt a gyermek.

2017. nov. 26. 16:12
 10/42 anonim ***** válasza:
20%
Nem támogatom. Hogy sok az árva ? A roma gyerekeket a meleg párok se fogják kivinni.
2017. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!