Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az állítás tényleg valós...

Ez az állítás tényleg valós lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az egyik facebook csoportban olvastam ezt a hozzászólást egy posztnál. Egy orvosnak mondtak fel és ez az egyik arra érkezett komment. Az orvost pártolók szerint ez becsületsértés. Ezzel egyetértetek? Szerintem semmi durva nem volt benne. Ez az illető saját véleménye volt, amit szerintem egy sajtószabadság alatt álló ország csoportjában ellehet mondnai. Ti mit gondoltok?


"Bár, szerencsére nem sokat voltam nála, de örülök, hogy felmondtak neki nov. 1-el kezdődően. Nagyon sok helyről hallottam rá panaszt, amit a saját tapsztalataim alapján is megtudok érteni. Ráadásul, ilyenről még nem nagyon hallott itt senki xy város, úgyhogy valószínűleg nyomós oka van. Hátha a következőre nem lesz ennyi panasz."



2017. nov. 28. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Önmagában csak az idézett szöveg semmilyen állítást nem tartalmaz az illetőről, így nyelvtanilag sem lehet, nemhogy jogilag.
2017. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Énis ezt írtam, hogy attól, hogy valaki leírja, hogy elégedetlen az illetővel és örül neki, hogy elmegy, attól még nem sérti meg a becsületét, mivel nem kezdete le besározni vagy egyéb dolgokat kitalálni.


Köszönöm a választ.

2017. nov. 28. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!