Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy rágalmazási perben, ha én...

Egy rágalmazási perben, ha én vkit "lebunkózok", akkor mégis hogy történik az állítás valótlanságának a bizonyítása?

Figyelt kérdés

Mert ha jól tudom, tényállásbeli feltétel, hogy az állításnak valótlannak kell lennie.


Rendben, de és hogy kívánják vizsgálni. hogy XY ténylegesen egy bunkó avagy mégse az? Kirendelnek egy "iü-bunkószakértőt" vagy hogy?



2016. febr. 8. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha valakire azt mondod "bunkó" akkor az becsületsértés, és nem rágalmazás. A rágalmazás teljesen más tényállás. Olvasd el ezen a linken.


[link]

2016. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
már hogy lenne rágalmazás? annak tényállási eleme, hogy más előtt kell megtennem. ha csak neki mondom 4szemközt, akkor az ugyan nem rágalmazás.
2016. febr. 11. 20:55
 3/11 anonim ***** válasza:
A felperesnek kell bizonyítani a tényt, hogy megtörtént ha sikerül neki akkor becsületsértésért pénzbírságot kapsz és a perköltséget is te fizeted ami több százezer ft. is lehet.
2016. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

jézus .... ugye ezt te se gondolod komolyan?


nem jó hírnév megsértése van, hanem rágalmazás bcs magánindítványra! nagy különbség

2016. febr. 14. 08:32
 5/11 anonim ***** válasza:

"Kirendelnek egy "iü-bunkószakértőt" vagy hogy?"


Hát, hozzád nem kéne kirendelni. Minek?

Az evidenciát fölösleges bizonyítani.

2016. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

jah, te is okos vagy, ugyanis nem én vagyok a "sértett".

most ez tök komoly, hogy egyetlen jogász sincs itt, és ilyen képtelenségeket olvasok csak?

2016. febr. 14. 10:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen képtelenséget?

Már megválaszolták neked, gy.kér!

Becsületsértés. (nem, nem kell hozzá nagy nyilvánosság, de még kicsi sem)


És rágalmazás esetén nem a feljelentőnek kell bizonyítania, hogy Ő bezzeg nem az amit a rágalmazó állít róla, hanem a rágalmazónak, hogy valóban az, amivel illette a feljelentőt. Ha erre nem képes, akkor szopacs van.

2016. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szóbeli becsületsértés szabálysértésnek minősül, ha nem a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben hangzik el, illetve nem nagy nyilvánosság előtt történik.
2016. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
na ... megvilágosodtál. most az utóbbi két hsz-edben helyesen írtad le a dolgokat, de azt nem veszed észre h előtte meg pont az ellenkezőjét bizonygattad?
2016. febr. 14. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, olvasd el még egyszer az egyes választ, és nézd meg mit reagáltál rá a kettes kommentben. :-) Nem emlékszel esetleg kisebb fokú szövegértési problémákra az iskolás időszakodból? Ha akkor feltárják a látens diszlexiádat, akkor most te sem szenvednél ennyire, és a válaszolóidat is meg tudnád kímélni.
2016. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!