Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben indítható...

Ebben az esetben indítható ellenem eljárás?

Figyelt kérdés
Szép estét! Azt szeretném kérdezni, hogyha egy kisebb vita verekedésbe torkollik, de én elkerülöm az első ütést, de én 1-2x megütöm, akkor börtönbe kerülhetek? Ha feljelentene az illető, akkor mérvadó az, hogy ő ütött elsőnek én pedig csak önvédelemből tettem?

2017. dec. 1. 19:58
 1/2 kovpet ***** válasza:

Mi lett a vége? Csak pofonok vagy súlyos testi sértés?

Van szemtanú? Ki mit tud bizonyítani?


Börtönbe tuti nem kerülsz, hacsak nem vagy visszaeső és nincs a dolognak súlyos következménye.

2017. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha feljelentene az illető, akkor mérvadó az, hogy ő ütött elsőnek én pedig csak önvédelemből tettem?"



Önvédelem nincs a mi jogunk szerint. Legfeljebb jogos védelem.


Ha ennek a feltételei fennállnak - amit kétlek - akkor nem lesz semmi bajod.



És nem. Nem mérvadó, hogy Te "csak" visszaütöttél.


Ha összeverekedtetek, akkor legfeljebb garázdaság lehet, ami vagy szabálysértés vagy bűncselekmény.

Ez a verekedés intenzitásától, sérülésék jellegétől függ.



Börtönbe nem kerülsz, legfeljebb ha valamely bűnismétlési kategóriába tartozol és van egy felfüggesztetted, vagy próbára bocsátásod korábbi hasonló bűncselekményért.



egy ügyvéd

2017. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!