Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Internetes hirdetesen valakit...

Internetes hirdetesen valakit atbasztam a google fiokjaval ez ellen indithato eljaras szemekyes adatok ellopasaval?

Figyelt kérdés
Egy gyerek egy internetes hirdetest adott fel,egy jatekrol,amihez nekem meg kell adja a google fiokat. Ugy egyeztunk meg hogy megadja az adatokat es en elutalom oda a penzt. Megpedig en atvertem azt hazudtam hogy elkuldtem es el is hitte(persze jol eloadtam) es elkertem a jelszot. Ezutqn megvaltoztattam a jelszot es teljesen kitiltottam a fiokrol. Ezutan egy "rendor" legjobb baratja ram irt hogyha nem adom vissza akkor o rendor es eljarast(pert) fog inditani, persze es valljam be hogy elkuldteme a penzt. En bevallottam nem es nem akarok problemat mert tudta hogy kiskoru vagyok es nem szabad uzleteljek. Ekkor megkertem hogy rendori bizonyitvanyat fenykepezze le es kuldje el. Ez megtortent es azt mondta hogy nem hiszem el? A kiskoruak szemelyes adatok es fiokok hamisitasaval foglalkozik. Irt anyamnak is es megkertem hogy irja le hogy mi tartozik ebbe a eljarasi kategoriaba. Ez meg is tortent. Visszaadtam a jelszot es megkertem hogy anyamnak irja meg hogy felreertes tortent es meg is irta. Szerintetek igazan rendor volt? Es indithato ez ellen eljaras a fent kozolt tenyek alapjan? Es a torveny akkor azt sem kellene engeeje hogy a penzkifizetese utan jussak hozza az adatokhoz? Mellesleg a termek hirdeto is kiskoru. Es emellet en romaniaban lakok amig ok magyarorszagon. Mit szoltok az ugyhoz? Ha igazi rendor lenne akkor a szuleimmel kellene ezt kotelessege szerint lebeszelje es kozolje veluk, nem?

#játék #rendőrség #hamis #internetes botranyok
2017. febr. 9. 21:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Te mekkora egy béna balfék vagy. Egy sima általános rendőr nem ilyen dolgokkal, egyszerűen nem az ő munkaköre. Csak jól rád hozták a frászt te meg bedőltél. Hogy ezek után igazi rendőr volt-e az már majdnem irreleváns.
2017. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*nem ilyen dolgokkal foglalkozik
2017. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

"Gratulálok!!!"

Kiskorú létedre csalsz, adatokat lopsz és ocsmáűnyul beszélsz.

Remélem, tényleg rád hoznak egy rendőrt, hogy rájöjj: nem ez a megfelelő út az élethez. Ja,de, bocs: a börtönélethez ...

" Mit szoltok az ugyhoz?" - azt, hogy szégyelld magad, de nagyon!


"indithato ez ellen eljaras a fent kozolt tenyek alapjan?" Igen, indítható. Semmiféle félreértés nem történt, becsaptad.

2017. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy tényleg rendőr (lehet, hogy idegenek ilyen ügyeivel nem foglalkoznak, de bárkinek lehet rendőr barátja vagy családtagja), és amit tettél, tényleg törvénybe ütköző. Tökmindegy, hogy kiskorú vagy-e, sok országban 14-16 évesen is büntethető az ember, nálunk 12 évesen is. Szerintem add vissza a fiókját a srácnak és kérj bocsánatot tőle.
2017. febr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen, indítható eljárás. Miért nem fizetted ki neki?
2017. febr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem is volt eltervezve hogy kifizetem, tehat meg ugyis indithato eljaras hogy nem egy orszagban elunk,o is hirdette a fiokjat kiskoruan,ha vannak benne szemelyes adatok akkor meg penzert sem szabadna. Es tudjatok hogy mindenkinek nincs annyi penze hogy mindent megengedhessen maganak es ezt a jatekot nagyon szeretem. Es hogy rendor-e? Nem az lenne a kotelessege hogy egybol jelentse a szuleimnek hogy a pegjobb baratja fiokjaval mit csinaltam? Es keresemre nem ugy hogy azt irja anyamnak hogy bocsanat felreertes tortent,viszlat!?
2017. febr. 10. 09:51
 7/22 A kérdező kommentje:
A fiokot visszaadtam csak egy kicsit utana akarok nyomozni hogy becsaptake. Elso valaszolo nekem azt mojdta hogy olyan rendor hogy kiskoruak fiokjaival es hamisitasaval foglalkozik
2017. febr. 10. 09:54
 8/22 A kérdező kommentje:

Tehat az eliaras szemelyes adatokkal valo visszaeles akart lenni. Megkerrem hogy rendorkent irja le nekem az ebbe tartozo pontokat. Le is irta egy masolatot az internetrol amit en is megkaptam megpedig ez:219. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva


a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel, vagy


b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja, vétség: 1 év.


(2) (1): aki a személyes adatok védelméről v. kezeléséről szóló tv-i rendelkezések megszegésével az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget, és ezzel más v. mások érdekeit jelentősen sérti.


(3) 2 év: különleges adatra.


(4) bűntett: 3 év: hivatalos személyként vagy közmegbízatás felhasználásával.


A bcs. Jogi tárgya az érintett személyes adatai megismeréséhez és biztonságos kezeléséhez, őrzéséhez fűződő jog. Elkövetési tárgya a személyes adat.

2017. febr. 10. 09:59
 9/22 A kérdező kommentje:
De ebben a fiokban semmilyen szemelyes adat nem volt
2017. febr. 10. 10:00
 10/22 anonim ***** válasza:

"o is hirdette a fiokjat kiskoruan,"

"Egy gyerek egy internetes hirdetest adott fel,egy jatekrol..."


Nem a fiókját hirdette, hanem egy játékot.


"Nem is volt eltervezve hogy kifizetem," - gyerek, Te annyira lüke vagy, hogy azt tanítani kéne!!! Ezzel, hogy ezt leírtad, be is ismerted, hogy ELŐRE MEGFONTOLTAN CSALTÁL. - íme, máris van bizonyítéka a rendőrségnek :D


"Es keresemre nem ugy hogy azt irja anyamnak hogy bocsanat felreertes tortent,viszlat!?"


Nem. Úgy működik, hogy bemennek a rendőrségre és feljelentenek úgy, hogy nem is tudsz róla. Majd alkalomadtán kapsz egy idézést a rendőrségtől - akkor máűr fogsz tudni róla.

Internetes csalásoknál nincs olyan, hogy ilyen ország, olyan ország - ez nemzeteken átnyúlik és minden országban TILOS más adatait feltörni, ellopni, stb.

2017. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!