Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy a közmű-csatlako...

Igaz az, hogy a közmű-csatlakozásnak (gázcsonk) meg kell valósulnia a csatlakozási szerződés létrejöttétől számított 60 napon belül?

Figyelt kérdés

El tudná valaki küldeni nekem a hivatkozását a rendeletnek?


Én csak ezt találtam: [link]


"60 nap" kifejezésre rá kell keresni, és rögtön ki is adja az ezzel kapcsolatos részt.


Köszönöm előre is a segítséget!



2017. dec. 7. 01:05
 1/4 anonim válasza:

Erre gondolsz: [link] ?


A 60 napba nem számít bele, ha a vezetéket is kell építeni. Ha ásni kell, ahhoz engedély is kell az önkormányzattól. Ilyenkor sem ketyeg az óra, stb. De pl. X c° alatt nem is lehet talajmunkát végezni...

2017. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 60 nap csak akkor 60 nap., ha a kiépítés feltételei egyébként fennállnak.


Ha nem, akkor ezeket is meg kell valósítani, mert addig nem mehet, ill. kezdődhet a szolgáltatás.


Ez nincs benne a 60 napba.

2017. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Személyes tapasztalatom a Tigázzal: 2017. november hónapban szerződtem velük, gázcsonk a mai napig (2018.08.23.) sehol. Tudom, hogy jött a tél, de azért a 60 nap már így is jócskán letelt. Folyamatosan mellébeszélnek, nem segítőkészek. Most úgy áll a dolog, hogy az építkezés és a beköltözésünk rajtuk áll... ügyesen hátráltatják, nem kevés anyagi kárt okozva...

Szóval időben el kell kezdeni intézni, mert úgy látom években mérik az idők nem hónapokban. :(

2018. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:( Azóta nekünk is még csak most kötötték be nem rég. Pedig mi már 2017. júliusában igényeltük. A munkások meg mondták, hogy ők már rég bekötötték volna, de olyan helyekre küldik őket, ahol még 1-1.5 évig tuti nem fogják használni a gázt.


Megjegyzem 4 óra volt a munka ebédszünettel együtt.


Mi meg egész télen fagyoskodtunk, egy kandallót kellett venni, ami a 18 fokot tudta tartani a házban, és kellett bele a brikett is rendesen. Mindezt egy újszülöttel végigcsinálva.


Nem hatotta meg őket. Pedig rengetegszer felhívtuk őket. Tudták a helyzetünket jól.


Persze mondtak ilyeneket még a tél közeledtével, hogy még idő az is, hogy az önkormányzattól engedélyt kapjanak a földmunkára. Bementünk hogy ez igaz -e, és mondták, hogy akár holnap is kezdhetik felőlük, de nem jött hozzájuk semmilyen kérelem.


Szóval emberséget és őszinteséget ne várjon senki tőlük.


Meggyőződésem, hogy megfelelő ütemtervvel és súlyozással elkerülhető lenne az, hogy esetlegesen családokat tegyenek tönkre, vagy hozzanak nehéz anyagi helyzetbe.

2018. aug. 24. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!