Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aggódnom kéne, hoy felnőtt...

Aggódnom kéne, hoy felnőtt koromra nem fogok ingatlant örökölni?

Figyelt kérdés

Igazából elég kényes helyzet áll fenn. Jelenleg egyetemista vagyok, a szüleim pár éve elválltak. Volt egy lakásuk, mely felett tulajdonjoggal bírtak és a házastársi vagyonközösség részét képezte, mivel együtt vásárolták. Azonba a válás után ez az ingatlan illetve lakás el lett adva. Apukám a barátnőjéhez költözött, anyukám pedig a barátjához. Anyukám jelenleg a barátjával bérel lakást. Apukám pedig megházasodott másodjára is, az új feleségénél él, illetve az állandó lakcímem is oda van bejelentve.


Na már most ha a válásra nem került volna a sor a korábbi ingatlan illetve lakás felett öröklés során tulajdonjogot szerezhettem volna, ám jelen esetben egy igen problémás helyzet van kialakulóban, ugyanis apukám jelenlegi feleségénének a lakása az a feleségének a különvagyonához tartozik.


Attól félek, hogy valamelyik szülőm (50 év körüliek jelenleg) még azelőtt meghal, hogy én befejezném az egyetemet és elkezdhetnék dolgozni. Ilyenkor mi fog történni velem? Sajnos nagyon félek ettől a szituációtól és bár amúgy a szüleimnek nincsen jelentősebb egészségügyi problémájuk, de szerintem ez irtó aggasztó.


Ti mit gondoltok?



2017. dec. 13. 19:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ezen kár aggódni! Szinte biztos, hogy nem fogsz örökölt.
2017. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 kovpet ***** válasza:
75%

És ha te halsz meg, ki segít a szüleidnek?

És ha én halok meg, ki kommentelget itt össze-vissza?


Kár az ilyenen agyalni, a gondokat akkor kell megoldani, ha felmerülnek, nem előre. A szüleid még 30-40-50 évet is élhetnek.

2017. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt, előbb paranoiás gondolataid támadnak, ahelyett, hogy racionálisak támadnának.


Nem is folytatom, csak még megemlítem. Egyetem öt év. Ha most kezded. Magyar átlagéletkor rossz, de hetven felett van. Az ötvenegynéhány éves szüleidhez képest. Van néhány árva gyerek ebben az országban. Legtöbbjüknek pocsék az élete, de nem mindegyiké. Ők tudtak valamit. Nem kétségbeesni.

Az amerikaiak jólétének is egyik kulcs. "mindig felállni! Mindig!"

2017. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelveket.


Én sem örököltem.

10 éve dolgozom.

Albérletben lakom, már 20 éves korom óta - mert elegem lett a szülői bántalmazásból.

Idén a 25%os befektetési nyereségemmel is reál értékben csökkent a félre tett és keresett pénzem és távolabb vagyok az ingatlanvásárlástól, mint 3 éve. 300 nettóból max vidékben tudsz gondolkodni, de ott nincs nettó 300as fizu. Hiába végeztem 3 diplomával mérnökit, ha komolyan venném az életet, ott dolgoznék, ahol fizetnek (USA, UK, DE, NO, SW), nem itthon.


Úgyhogy azt gondolom, az öröklés nem lényeges, de hatalmas vagyont bukhatsz vele. Ennél sokkal nagyobb vagyont bukhatsz, ha nem mész el külföldre dolgozni.


Tanulj nyelveket.

2017. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!