Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor áll fenn a társtettesség?

Mikor áll fenn a társtettesség?

Figyelt kérdés

Belekavartak egy olyan ügybe (közokirat-hamisítás) ahol egy olyan illetőnek vagyok a társtettese (kb 20 másik emberrel együtt) akiről semmit sem tudok.


Soha nem csináltam ilyet és nem is vettem senkitől, mivel nekem alanyi jogon jár a 90%-os MÁK kártya asztma miatt.



2017. dec. 15. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Társtettesek azok, akik a szándékos bűncselekmény törvényi tényállását egymás tevékenységéről tudva, közösen valósítják meg."

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről 13. § (3)


A törvény hatályos, teljes szövege elolvasható, például, itt: [link]

2017. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan mivel is vádolnak?


Ha leírod a szituációt, akkor meg tudjuk mondani, hogy van-e szó tártettességről, vagy sem.

2017. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel gyanúsítanak (vádolnak) pontosan?



Ez így nem sok releváns info.

2017. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Több ízben, üzletszerűen elkövetett közokirat hamisítással. És az ismeretlen illetővel dolgoztam együtt PAPÍRON.
2017. dec. 18. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor kérdezek mást.


Írtad, hogy valami MÁK-kártyával kapcsolatos ügyről van szó. Neked van MÁK kártyád, ahogy leírtad. Történt ezzel a kártyával bármi olyasmi, aminek nem lett volna szabad? Elvesztetted, ellopták, rosszabb esetben odaadtad valakinek?

2017. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vesztettem el, és sose lopták el tőlem. Másnak főleg nem adtam oda. Mellesleg az eljáró főkapitányság kb 150 km-re van tőlem.
2017. dec. 20. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!