Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha engemet nem érdekel a...

Ha engemet nem érdekel a magyar kultúra (sőt javarészét gyülölöm és rossznak tekintem [busójárás, húsvéti locsolkodás és tojásfestés, karácsony, farsang, babonák]), és nem igazán fognék fegyvert a "haza" védelmében, akkor hazaáruló vagyok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 17. 21:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy hazaáruló, csak az elmúlt 30 év magyarországi viszonyainak eredménye.
2017. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy hazaáruló, mert arról,hogy ezt gondolod, még nem ártasz az országnak.


De, ha ezzel az párosul,hogy mondjuk migránsokat akarsz behozni, akkor már igen.

2017. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 provokatorvagyok ***** válasza:
94%
Nem vagy hazaáruló csupán egy olyan ember akinek fogalma sincs a magyar hagyományokról! Amiket felsoroltál kettő kivételével nem magyar hagyomány.
2017. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Fegyvert azért nem fognék Magyarországért, mivel egyrészt Magyarország állhat rossz oldalon is (pl.: II. világháború), másrészt nem akarok embert ölni (lehet ártatlan emberek is akár, pl.: ha egy tiszt arra utasít, hogy egy fegyvertelen ellenséges katonát (aki már megadta magát) öljek meg, akkor meg kéne ölnöm, mivel elméletileg parancsot nem lehet megtagadni. De az emberségesség és az erkölcsöm ezt (illetve a hadi törvények is) nem engedik, viszont, ha megtagadom a parancsot, akkor Ő (a tiszt) ott helyben lelövethet. Ez csak egy példa, de helyzettül függően a fegyveres szolgálat nem az én ideálom emiatt.) A hagyományokat, szokásokat meg nem is akarom őrizni, mivel egyrészt pogány eredetűek, másrészt gyerekes értelmetlen dolgok.
2017. dec. 17. 21:39
 5/32 anonim ***** válasza:
9%
Fegyvert csak hazáért lehet fogni, "haza meg ott van ahol jog is van". De itt csak a korruptaknak vannak jogaik. Fogjon fegyvert a hazáért az akié a haza, például a párt bennfentesei vagy a privatizátorok védjék meg saját kezűleg. Gondolom nincs gyárad, nincs magas tőkejövedelmed, de még nyugati béred sincs. Akkor hazád sincs valójában.
2017. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A karácsony és a farsang nem az, de nálunk vannak egyedi dolgok is. Pl.: Valaki kolbászt, meg pálinkát rak ki este a Télapónak, ami egyedi magyar szokás. Legalábbis én hallottam ilyenről. :I
2017. dec. 17. 21:43
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem érdekel a kultúra, az a te dolgod. A haza védelmében pedig nem muszáj fegyvert fogni, megteheted anélkül is, tudod, létezik polgári szolgálat :)
2017. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%
Inkább egy tudatlan.
2017. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
"....Valaki kolbászt, meg pálinkát rak ki este a Télapónak...." Reggel pedig vidám és nem éhes?
2017. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 EagleHUN ***** válasza:
94%

"busójárás" - Kíváncsi lennék hányon voltál, és mi volt az a rossz emlék amiért "gyülölöm és rossznak tekintem"?

Majd ha erre válaszoltál én is megadom neked a válaszom!

2017. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!