Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ellenőr (pl. buszon...

Egy ellenőr (pl. buszon bérlet) nem tarthat vissza, de ha kéri az adataidat azt kötelességed odaadni?

Figyelt kérdés
Vagy hogy van ez? Elmehetsz csak úgy? Ha elkéri a diákot, azt vissza kell adnia rögtön?
2010. jún. 2. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

amit elkérhet az a diákigazolvány vagy a jegy, ill, egyéb kedvezményre jogosító papír, stb.

Adataidat, személyidet nem kérheti. Csak rendőr.


a gyakorlatban viszont vissza fog tartani, sőt ha bliccelsz remélem pofán is vág tanuk nélkül

2010. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
ha egy ellenőr felpofozna, tuti belevágnám a késem a gyomrába :D nah puxx :D
2010. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
nem vagy köteles megadni az adataidat, és joga sincs visszatartani, viszont ha nem fizetsz és nem működsz együtt, kötelessége leszállítani ott helyben a járműről. Ha megkéseled, legalább nemcsak egy ellenőrrel, de egy bliccelővel is kevesebb lesz. Remélem hagyó miklós cellatársa leszel.
2010. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
egyszer kaptam el egy ellenőr torkát mert szerinte szemtelenül beszéltem vele... azóta inkább marad a csönd és a várakozás ameddig tovább nem áll ;)
2010. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
akinek van jegye/bérlete és normálisan felmutatja amikor kérik, annak szerintem nincs rossz tapasztalata az ellenőrökkel. Ez a nagy ellenségeskedés abból ered hogy sokan inkább bliccelnek. Aztán fikázzák az ellenőröket :D
2010. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bumbi02 ***** válasza:
67%
utolsónak igaza van... aztán még fel is háborodnak hogy de szemetek ezek az ellenőrök.... kb 8 éve buszozok, semmi negativ tapasztalatom nincs az ellenörökkel, h ha vna bérletem hagynak h ha nincsen akkor büntetnek azt kész... (eddig 1x büntettek mert otthon felejtettem a bérletem:) )
2010. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindig azok ugatnak az ellenőrökre, akik bliccelnek (magyarul lopnak és csalnak)! Jellemző!


Kérdezem én akkor mennyiben is jobbak mint Gyurcsányék?

Végül is csak az ország pénzét lopják a saját zsebükbe, max. nekik nincs lehetőségük annyit lopni.

2010. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem 300 ft felett mozognának a rohadt BKV jegyárai, miközben ők milliárdokat vágnak zsebre, akkor talán az utasok sem bliccelnének...

Ok-okozat emberek, ezt kéne már felfogni! Ilyen szolgáltatásért normális ember nem hajlandó ennyit fizetni. 150-180 Ft-os jegyár lenne a reális.

2010. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
utolsónak: adom!
2010. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bumbi02 ***** válasza:
a bliccelők többsége bőven kitudná fizetni a jegyet...tény hogy drágák, de sztem hogyha a buszon van 30 ember aki meg tudja venni pont a 31. ne tudná aki bliccel? akinek nincs pénze jegyre az nem busszal közlekedik...
2010. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!