Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban nem jár nekem semmilye...

Valóban nem jár nekem semmilyen jövedelem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Több évig betegápolási díjat kaptam. Egy rokonomat ápoltam. Ez a jogviszonyom megszűnt pár hónapja. Voltam a helyi munkaügyi központban és ott azt mondták nem vagyok jogosult semmilyen járadékra, támogatásra sem. Az önkormányzatban szintén ezt mondták.


Ez hogyan lehetséges? 2017-ben lehet valakit egy fillér nélkül hagyni éhen halni magyarországon? Nekem nincsenek rokonaim akik segíthetnének. Végzettségeim sincsenek és vannak súlyos betegségeim amikre nem kapok havi ellátást, mert nem érem el papiron hozzá az elegendő százalékot, annál viszont betegebb vagyok, hogy munkát végezhessek. Ilyenkor mi a teendő? Hová fordulhatnék? Köszönöm a választ előre is!



2017. dec. 25. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Az a szabaly, hogy aki nem dolgozik, ne is egyen. Temeszetes kivalasztodas van, csak az erosek elik tul.
2017. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Agyilag ép emberek is hozzá tudnának szólni esetleg? Köszönöm!
2017. dec. 25. 17:35
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Igy sem elég szigorú szerintem, hogy kinek jár, ha ezen a rostán sem mész at, akkor bizony irány az utca, mert orvosilag nem vagy leszázalékolható, ha dolgozni “nem tudsz”.
2017. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
Ha képes vagy arra, hogy ilyen szöveget ide beírj, akkor nyilván képes vagy egy halom adminisztratív munka ellátására is. Akár otthonról, neten át. Nem világos, miért várod el, hogy életed végéig más tartson el. Mert mintha erre bazíroznál. Munkaközvetítő cégek mit mondtak?
2017. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegséged van?
2017. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

"Ha képes vagy arra, hogy ilyen szöveget ide beírj, akkor nyilván képes vagy egy halom adminisztratív munka ellátására is. Akár otthonról, neten át. Nem világos, miért várod el, hogy életed végéig más tartson el. "


Akkor légy szíves mutass egy olyan tartós munkahelyet,ahol ilyen formában lehet dolgozni,ugyanis a távmunka egyáltalán nem elterjedt nálunk.


Én is mentális betegséggel élek,nem érdekel senkit,hogy nem tudok idegen helyen maradni,mert fizikailag korlátozva vagyok benne.

Nem százalékolnak le,mert értelmesen összefüggően tudok beszélni,nem vagyok ránézésre "bolond".


A hozzád hasonlók fel sem tudják fogni,hogy a nem egészséges embereknek milyen korlátozott lehetőségeik vannak dolgozni,nincs egy állandó biztonságérzetük.


A munkáltatót meg nem érdekli,hogy ha te folyton rosszul vagy,vagy fizikai fájdalmad van,vagy dolgozol,vagy felvesz helyetted mást.

2017. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

az igazság az, hogy semmit nem tudsz tenni, vagy dolgozni mész vagy éhen halsz


ha van ismerősöd az önkormányzatnál(ez NAGYON fontos, enélkül gyakorlatilag kidobják a kérvényed) akkor esetleg rokkantosítani tudod magad, de ez egy hosszabb folyamat, több hónapba telnek a vizsgálatok

2017. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Te azt állítod, hogy olyan beteg vagy, hogy nem tudsz dolgozni. Ha ez valóban így lenne el kéne, hogy érd az "elegendő százalékot". Két eset van: vagy rosszul mérték fel vagy igazából tudnál dolgozni...


Az utóbbi esetben teljesen jogos, hogy nem kapsz semmit...

2017. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 Ezt nem csak én állítom, hanem is orvosok is, de mivel a korrupt orvosszakértői bizottságnak semmilyen papír nem elegendő, az ellen nem tudok mi tenni. Összetett betegségeim vannak többek között pszichiáriai betegségeim is vannak és mozgássérült is vagyok és volt egy szívműtétem is pár éve, amióta nem emelhetek.
2017. dec. 25. 18:55
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Nekem volt pl. ismerősöm, aki éveken keresztül otthonról dolgozott itt, Magyarországon. Ő mondjuk cikkkeket írt, netes moderátori munkát végzett. Ez egy példa a sok közül. A net terjedésével egyre több a lehetőség. Van, aki pl netes fordításból él. De első pontként neked kell megváltoztatnod a belsődet, itt sem igazi lehetőségeket keresel, hanem kifogásokat, és azt kutatod, hogy lehetnél ingyenélő.
2017. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!