Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a 2015 - máig nem volt...

Ha a 2015 - máig nem volt bejelentett munkahelyem és így semmilyen bevételi és jövedelemforrásom akkor is kell valamilyen szja bevallást készíteni?

Figyelt kérdés
elvégre a NAV nem tudja,hogy én dolgoztam e vagy sem így gondolom ők ezt ugyan úgy várják az adóbevallást igaz?

2016. márc. 16. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell . A NAV csak akkor tud rólad ha rád keres . Mivel nem nyújtottál be adóbevallást és azt sem jelezted feléjük (személyesen), hogy nem volt tárgyévre adó köteles jövedelmed, ezért meg fognak keresni és felszólítanak, hogy x napig "valld be" .
2016. márc. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell.

"2. MELY ESETEKBEN NEM KELL 1553 SZÁMÚ BEVALLÁST BENYÚJTANI?

Önnek nem kell bevallást adnia, ha az adóévben egyáltalán nem volt bevétele, vagy csak olyan bevételt szerzett, amelyet a törvény rendelkezései szerint nem kell bevallani."

[link]

(PDF tájékoztató)


"elvégre a NAV nem tudja,hogy én dolgoztam e vagy sem így gondolom ők ezt ugyan úgy várják az adóbevallást igaz?"

Nem igaz.

Ha legálisan dolgoztál, akkor a munkáltatód bejelentett a NAVhoz a munkavégzés megkezdése előtt. A következő hónap 12-ig pedig arról szolgáltat adatot a NAVnak, hogy milyen jogcímen mennyit fizetett neked.

Így a NAV pontosan lát minden kifizetést (kivéve, ha feketén szereztél jövedelmet)

Akkor szólítanak fel adóbevallás beküldésére, ha volt adóköteles jövedelmed, de nem vallottad be.

2016. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár éve, 1 kerek évig nem volt munkahelyem,elviekben semmi sem szerepelt náluk, rólam. Valamikor a nyáron küldte az apeh a felszólító levelet,hogy nyújtsam be a bevallást, különben 20. 000 ft-ra megbírságolnak.Írtam egy válaszlevelet. Ennek ellenére is látogatást kellett tennem a hivatalban, egyeztetés végett.
2016. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs bevételed, nincs miből személyi jövedelemadót fizetni, akkor nem is kell semmit bevallani. Akkor sem ha olyan bevételed volt, ami nem adóköteles. Nekem 2014-ben 3 hónapig volt munkaviszonyom egyszerűsített foglalkoztatásban, de a bevételem nem érte el a mentesített keretösszeget, így nem kellett adóznom, bevallást sem csináltam, nem kerestek meg. Előtte 2 évig munkanélküli voltam, semmi bevételem nem volt, akkor sem csináltam bevallást, akkor sem kerestek meg.
2016. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó hát mivel nem egyöntetű válaszokat kaptam így jobb ha személyesen megyek be a navhoz és kérdezem meg.nem szeretném ha bedarálna a bürokrácia :D a válaszokat köszönöm
2016. márc. 18. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!