Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyenes ági rokonok közt van...

Egyenes ági rokonok közt van illeték ingatlanvásárlás esetén? Nem ajándékozásról van szó, azt tudom, hogy illetékmentes.

Figyelt kérdés

2017. dec. 27. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
van.
2017. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban??? S hány százalék szerinted?
2017. dec. 27. 16:21
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy:


[link]

2017. dec. 27. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Vagyonszerzési illeték, legalább a teljes vételár 4%-a, de az adóhatóság megvizsgál minden esetet, hogy korrekt-e a vételár és ha nem, akkor nagyobb értéket is megállapíthatnak (nehogy mutyi legyen a papíron, mutyizni csak a politikusoknak szabad).


Ha 35 év alattiak vagytok és első ház vásárlás, akkor kaptok kedvezményt és 2% az illeték, illetve kérhettek részletfizetést is.


Ha eladtál ingatlant az új vásárlásával egy időben, akkor a korábbi ingatlan árát leírhatod az új ingatlanéból (vagy valami ilyesmi, nézz utána).


Én úgy tudom, hogy ingatlan vásárlás esetén ez mindig játszik.

2017. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Egyenes ági rokonok közötti ingatlan eladás és vétel esetén illetékmentes a visszterhes vagyonátruházás."


Már megtaláltam, ILLETÉKMENTES, fentebb már linkeltem.


Kösz a válaszokat!

2017. dec. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!