Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben az esetben mennyi...

Ebben az esetben mennyi illetéket kell fizetni lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés

A lakás piaci értéke 11 millió Ft. Kedvezmények nélkül 4%-os terhelés 440 ezer Ft lenne. Két tulajdonos lesz, 2/3-1/3 arányban. A lakás egyharmadát birtokló személy 35 év alatti, első lakástulajdona, tehát elvileg neki csak 2%-os illetéket kell fizetni. Ilyenkor mi a szabály? A lakás kétharmadára 4%, egyharmadára 2% illeték vonatkozik? 330 000 + 55 000 Ft az összesen 385 000 Ft lenne a 440 ezer helyett.

Ezek a józan paraszti ész számításai, sajnos neten nem találtam semmi konkrétumot, hogy mi a protokoll ilyen esetben.



2015. dec. 6. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Így van, az 1/3-as tulajdonos csak 2%-ot fizet. A másik tulajdonos nem adott el éven belül ingatlant? Mi 7 milliós házat vettünk, nekem első ház volt, így a fele érték után 2%-ot fizettünk. A férjem éven belül adott el ingatlant 2,3 millióért, így ő 1,2 millió után fizetett 4%-ot. Ami még könnyítés, hogy első lakásszerzőként nekem alanyi jogon jár a 12 havi részletfizetési lehetőség.
2015. dec. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!