Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok tenni valamit akkor, ha...

Tudok tenni valamit akkor, ha pontosan tudom, hogy ki rongálja rendszeresen a tulajdonomat, de nincs rá bizonyítékom?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek a rendőrségre, és azt mondom XY volt, csinálnak valamit vele bizonyíték nélkül? Ha esetleg többen állítjuk, hogy ő volt az sem elég?
2018. jan. 5. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés túl általános. Honnan "tudod", ha nincs bizonyíték? Miért állítana ilyet más is, ha nekik sincs? (Elvileg feljelentést tehetsz mindenképp, más kérdés, mire mész vele.)
2018. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, mert ez pont olyan, hogy ki öntötte le a nő sunáját lúggal, senki más nem lehetett, csak aki most is a vádlottak padján áll, mert senki másnak nem volt oka rá.


Ugyanez van az én esetemben is, egyszerűen senki másnak nincs oka rá, hogy megrongálja, csak ennek az embernek, akinek nézeteltérése van velem.

2018. jan. 5. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
A bizonyítás egyik eszköze a jogi eljárásokban a tanúvallomás, ez alapján vizsgálódik a rendőrség, ha feljelenti a gyanús személyt.
2018. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A törvény szerint bűncselekmény miatt bárki tehet feljelentést, majd a rendőrség kinyomozza, ki volt a bűnös.
2018. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen csinálja, akkor még mindig csinálja nem? Akkor szerezz bizonyítékot.


Nekem régen egy semmirekellő suhanc gyerek kedvtelésből 2x is letörte a Simsonom tükrét, harmadjára már nem sikerült neki mert kifigyeltem és elkaptam, na akkor úgy elvertem hogy utána már előre köszönt. Mondjuk ez nem ennek az Istennek az idejében volt :)

2018. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ma Magyarországon sem jog sem igazságszolgáltatás nem működik.

Az állam egy dolgot tesz. Nagyon odafigyel rá, hogy az átlagpolgárnak minél kevesebb lehetősége legyen megvédeni magát törvényes úton.

2018. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést, majd utána mond meg nekik, hogy kire gyanakszol. Ellenkező esetben hamis vádért is felelősségre vonhatnak, ha kiderül, nem ő volt, vagy bizonyíthatatlan a dolog.
2018. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!