Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapámtól és édesanyámtól...

Édesapámtól és édesanyámtól örökölt tulajdonomat eladva egy személyi tulajdonosként építtettem egy családi házat, melynek emeletén biztosítottam lányomnak és jelenlegi párjának lakhatást. Későbbiekben kérhetem őket, hogy költözzenek ki, vagy nem?

Figyelt kérdés

#összeférhetetlen kapcsolat #elmérgesedett viszony #lakhatás problémája
2017. márc. 10. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
minden a te neveden van akkor igen, de nem szép dolog
2017. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ha te neveden van, te vagy a tulajdonosa, azt teszel vele amit akarsz.
2017. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha ma is Te vagy az egyedüli tulajdonos, és Ők haszonélvezeti nem kaptak(sem anyagi ellenszolgáltatásért, sem ajándékként); akkor igen, jogilag elküldheted Őket.


Ha szívességi lakáshasználóként vannak ott azonnal;

ha bérlőként, akkor a bérleti szerződés lejártával nem hosszabítod meg azt/vagy felmondod szabályos módon (felmondási idő, stb...).


De miért akarod kidobni Őket? Ez jogilag lehetséges; de erkölcsi/morális értelemben egy nagyon súlyos döntés!

2017. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!