Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A boltok direkt számláznak...

A boltok direkt számláznak akciós termékeket normál áron hébe-hóba?

Figyelt kérdés
Ez benne van a bizniszben? Tehát emiatt kevesen szólnak, és még kevesebben nézik át a számlát, ráadásul nem ütközik semmilyen törvénybe hibásan számlázni, vagy rosszul írni ki a termék árát? Furcsa mód olcsóbban soha nem volt semmi a számlán mint a polcokon kiírva. Tehát a kérdés hogy ti mit szoktatok ez ellen tenni? Avagy mi a legjobb amit lehet ez ellen tenni? Csak úgy visszamenni a kasszához hogy ez és ez a termék drágábban lett számlázva az úgy nem ér semmit, mert meg kéne mutatni a polcot is ahol az akciós ár volt kiírva.
2018. jan. 7. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Előfordul, hogy kint marad a polccímke, de az esetek többségében a vásárlók néznek el valamit (nem is azt a címkét nézi, nem veszi figyelembe, hogy melyik színre / kiszerelésre vonatkozik az akció, vagy hogy hány termékre érvényes (pl. a 3 db vásárlása esetén...)). Évekig kasszáztam, de olyan soha nem volt, hogy vásárlók tucatjai panaszkodjanak ugyan arra a termékre, ergó nem a kiírással van gond.
2018. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fizikailag vannak rossz árcimke alatt az áruk. Én azért nézem meg általában az akciós cuccon a vonalkódot (a számsoknak ugyebár egyezni kell az árcimkén lévővel).
2018. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Néha előfordul de többnyire véletlen ha meg odamész a vevőszolgálathoz visszaadják a különbözetet. Ellenben pl CBA-ba párszor belefutottam ott nem adják vissza a pénzt meg szerintem szándékos az egész szóval kerülöm messziről.
2018. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

20ft-ért is megéri nekik átverni, vagy legalábbis megpróbálják.


Magyarország 2018

2018. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"odamész a vevőszolgálathoz visszaadják a különbözetet" Na ilyen jó párszor volt de csak az Auchanba meg a Tesco-ban. Engem a Spar érdekelne hogy ott mit lehet tenni.
2018. jan. 7. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Sparra is vonatkoznak a jogszabályok
2018. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!