Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak egy állandó lakcímem lehet?

Csak egy állandó lakcímem lehet?

Figyelt kérdés
Ha több helyen van ingatlanom a világban és mindet én lakom és változtatgatom köztük, hogy éppen hol lakom, akkor mindegyikbe kell kapjak hivatalos leveleket (pl. közszolgáltatótól, hivataltól). De a posta csak ott adja át a levelet, ahova van lakcímkártyám, az pedig tudtommal csak egy helyen lehet. Mi a megoldás? Legyen pl. Németország, Szlovákia, Magyarország és Argentína a 4 ország, amiben lakom.

2018. jan. 9. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a magyar címedet adod meg mindenhol, közszolgáltatóknak, NAV, bank, stb.

Argentínában az argentin címedet.

Stb.

Nincs minden országban lakcímkártya :)

2018. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Úgy gondolod, hogy az ELMŰ küldje ki a számládat Németországba és Argentínába is?
2018. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: Nem érted. A magyar levelet csak akkor vehetem át, ha van lakcímkártyám, mint állandó tartózkodási hely Magyarországon. Hiába jött ki a levél a címemre, nem adják át!

2: Az argentin ingatlanra vonatkozó hivatalos iratokat szeretném átvenni Argentínában, a magyar ingatlanra vonatkozót Magyarországon.

2018. jan. 9. 23:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen!
2018. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állandó lakcímed csak egy lehet, de lehet ideiglenes lakcímed (ahol életvitelszerűen élsz, akár albérlet is), és lehet levelezési címed is, ahová a küldeményeket kéred (ez lehet akár postafiók is).
2018. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyarországi lakcímkártyádba nem kerül bele a külföldi címed...van egy magyar lakcímkártyád,amin rajta van a magyarországi állandó lakcímed...nem fog senki foglalkozni azzal,hogy neked külföldön is van ingatlanod/lakcímed...Magyarországon a magyarországi lakcímkártyáddal átveszed a magyarországi ingatlanra vonatkozó leveledet...nem értem,hol itt a probléma
2018. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6: Pld. ha nem lehet több állandó lakcímem, akkor a külföldi hivatalos leveleket nem tudom átvenni külföldön.

Vagy ha nem itthon akarom fizetni a TB-t, hanem egy másik országban, akkor nem lehet az itthoni cím állandóra bejegyezve, mert akkor itthon is kötelezett vagyok rá.

2018. jan. 16. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!