Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közjegyzői papír másolatot...

Közjegyzői papír másolatot hogy lehet kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az iránt érdeklődnék, hogy megtaláltam az eredeti végrendeletet, amin egy lakást hagytak rám örökül, azonban ezt a végrendeletet elrejtette előlem sajnos édesanyám, mivel azt akarta, hogy három részre legyen osztva három testvér között. Emiatt már nem józan állapotban iratot a végrendelkezővel egy olyan végrendeletet, amit az illető nem írt volna józan állapotban, és még tanúk se voltak rá, édesanyám szerzett két tanút úgy, hogy a saját kézírása volt rajta szóról szóra megegyezve a végrendelkező ,,szavaival" élve. Továbbá az én beleegyezésem nélkül tette ezt, akkor értesültem róla, hogy a végrendelet más, amikor már a végrendelkező meghalt. A legidősebb bátyám külföldön élt, és mivel úgy érezte neki van joga lakni abba, amibe én éltem, én örökségem, így a feleségével, külföldön született gyerekével hazajött, és engem, meg nyugdíjas, idős, betegeskedő édesapámat kituszkolt a lakásból. Azon indokból kifolyólag, hogy volt egy ajándékozási szerződés, amin apum ráruházta a lakást, ám apámnak nem állt ez szándékában, mivel a testvéremnek csak kellett egy átmeneti magyar lakcím egy időre, hogy visszamenjenek külföldre, ezt hazudta apámnak, és most még ő van felháborodva, hogy merészeljük ezt szóba hozni. Minden hazugságot tagad, holott bizonyítékok vannak rá, hogy csalással szerezte meg a lakást. De az a gond, hogy 1 év volt rá, hogy fellebbezzünk, ez meg lejárt, de azért nem tudtunk, mert az anyagi lehetőségeink ezt nem engedték meg. Kérdésem tehát: ezek tudatában van lehetőségem arra, hogy visszaszerezhessem azt, ami az enyém? Mondták páran, hogy intézkednem kéne, de apám nem tudott az eredeti végrendeletről, a közjegyzőnek így csak azt tudta megmondani, ami utólag íródott, az is kétesen. Mert az eredetibe egy orvos is jelen volt, amit alá is írt. Egyébként pedig arra is van bizonyíték, hogy a végrendelkező már nem volt beszámítható a kétes végrendelet megírása után, hogy a szomszédok panaszkodtak rá, veszélyesnek találták, kis híján majdnem magára robbantotta a házat. A másik kérdésem, hogy az eredeti végrendeletről hol lehet közjegyzői papírt kérni? Sehol nem találtuk meg ezt a papírt, nem kizárt, hogy anyám, vagy testvérem azt megsemmisítette. Amúgy anyám már nem él, szóval halott embertől nem lehet kérdezni, ahogy a végrendelkezőtől sem. Válaszaitokat előre is köszönöm!


26/F



2018. jan. 10. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:

"De az a gond, hogy 1 év volt rá, hogy fellebbezzünk, ez meg lejárt"



Milyen fellebbezésre volt 1 év?


A végrendelet 5 évig támadható az öröklés megnyílásától, tekintve, hogy un. kötelmi igényt jelent.


Ebben az eljárásban be kell mutatni az "eredeti" végrendeletet.


Ez az akarati hibából érvénytelen végrendelet esete, amit erre irányuló perben kell kérned.

2018. jan. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!