Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kegyelemlövés gyilkosságnak...

A kegyelemlövés gyilkosságnak számít?

Figyelt kérdés
Pl. a civilizációtól távol valaki olyan sérülést szenved, hogy tudom, kínok között fog meghalni. Medvetámadás, kígyómarás, vadászbaleset, akármi. Esetleg háborúban olyan sérülést szenved. Akkor se lehetne megmenteni, ha sikerülne valahogy kórházba juttatni, amire esély sincs.

#gyilkosság #kegyelemlövés
2018. jan. 13. 05:56
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A civilizációtól távol valószínűleg senki nem fog vizsgálatot indítani ilyen esetben. A saját értékrended és lelkiismereted fogja meghatározni, hogy megteheted vagy nem. Ez egyénfüggő, mert lenne aki akkor sem tudná megtenni, ha minden észérv ezt diktálná, és lenne aki meg tudná tenni.

De ha már így fantáziálunk ilyenekről, akkor lehet ezt még cifrázni, bonyolítani. Ha pl közeli hozzátartozód lenne ilyen helyzetben (édesanya, feleség, gyermek, stb) nem biztos, hogy meg tudná tenni az ember, de ha meg is tenné, olyan lelki terhet okozna, amibe belerokkanna.

2018. jan. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogilag vagyok rá kíváncsi, nem erkölcsileg. Ugye ha ilyen előfordulna akkor mihelyt lehetőségem van rá elmondanám hol van, tisztességes temetést mindenki megérdemel. A halottkémi vizsgálatnál ugye egyből megvan, mi történt.
2018. jan. 13. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Gyilkosságnak számít. Viszont enyhítő körülmény.
2018. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Volt erre nem olyan régen példa itthon is. Egy asszony megölte gyógyíthatatlan betegségben, elviselhetetlen fájdalommal élő kislányát. Elítélték, de a köztársasági elnök kegyelemben részesítette.
2018. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Jelenleg az aktív eutanázia és az öngyilkosságban való közreműködés is tiltott, büntetendő.
2018. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem számít annak.
2018. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4: Arra emlékszem. Kemény gyerek vagyok, de akkor sírtam.
2018. jan. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!