Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen tulajdoni jogom van...

Milyen tulajdoni jogom van egy grafikus munkámmal kapcsolatban eladás után?

Figyelt kérdés
Ha nem szerződtem céghez, hanem saját "szabadidőmből" készítek valamit, aztán azt eladom valakinek, akkor nekem milyen óvintézkedéseket kell tennem hogy ne legyen belőle gond? Az alap dolgokat nyilván én is tudom, én csak arra vagyok kíváncsi hogy ezzel kapcsolatban hol lehet magyarul utánajárni az ilyen kérdésekben. Köszönöm előre is azok válaszát akik jártasak ebben a témakörben :)
2018. jan. 13. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Országonként változó. Alapból nálunk ha megbízásból készítesz valamit akkor a szerzői jogok a megbízónál lesznek. Ha csak eladod utólag, az más kérdés, ilyen esetben adásvételi szerződést kéne írni, mivel alapból nem adsz át semmilyen jogot. Opcionálisan írhatsz nyilatkozatot is amit a automatikusan elfogad a vásárlással, de nyilván az ésszerüség határain belül kell maradni, pl találkoztam olyannal, aki nem volt hajlandó vízjel nélküli képet átadni a megrendelőnek, mi már nyilván nevetséges kategória.
2018. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2018. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!