Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelemnél élhetek...

Fogyasztóvédelemnél élhetek panasszal a Neptun-t fejlesztő cég ellen?

Figyelt kérdés
Fogyasztóvédelemnél élhetek panasszal a Neptun-t fejlesztő cég ellen? Gyakorlatilag kritikán aluli a rendszer használhatósága, minősége. A mai kor követelményeinek legcsekélyebb mértékben sem tesz eleget, mondhatni kínszenvedés a használata. Lenne érdemi haszna és következménye (pl. szolgáltatás javítása) egy ilyen bejelentésnek szerintetek?

2018. jan. 13. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Milyen jogcímen? Fogyasztónak egészen biztosan nem minősülsz ebben a tekintetben. A Neptunért az egyetem fizet, ők vásárolták meg a szoftvert, te meg az egyetemmel vagy jogviszonyban. De az egyetemnek sem fogyasztója vagy.
2018. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
És ennyi ésszel egyetemista vagy ? :DDD
2018. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha pl. a rendszer hibájából szenvedsz hátrányt (nem tudsz felvenni tárgyat) elvben indíthatsz pert az egyetem ellen, ők meg majd esetleg ráverik a Neptunra.

Ha jó ügyvéded ban, bármi lehetséges, különben ne reménykedj.

2018. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Bizonyára nem jogot tanulsz....


Ha meg mégis azt, akkor igencsak romlott az értelmi színvonal mióta végeztem a jogon.


A Neptun - t Te kib.......ul nem fogyasztóként veszed igénybe!!!


Így gyakorlatilag semmit nem tehetsz.



Tanács: Olvasd el a fogyasztó fogalmát a Ptk - ból.

2018. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Mi a baj vele? Oké, van amit túl bonyolult benne megcsinálni, de alapjába véve nincs vele gond szerintem.
2018. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
van ahol nincs (pl kertészeti egyetemen 6 év alatt nem emlékszem hogy egyszer is tele lettek volna a szerverek kritikus időszakokban) de pl húgoméknál a bme-n rendszeres probléma tárgy- és vizsgafelvételnél, hogy nem tudnak belépni
2018. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

"Te kib......ul nem fogyasztóként veszed igénybe!!!"


Hát de, paprikajancsi, Ő a Neptunt igenis fogyasztóként veszi igénybe. Mi másként vehetné?

Az egyetem felé simán élhet panasszal, pláne ha fizet is érte.


A neptunt meg villámgyorsan ki kéne tenni a tajgetoszra, azokkal együtt, akik fejlesztették azt a trágyát.

2018. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát de, paprikajancsi, Ő a Neptunt igenis fogyasztóként veszi igénybe. Mi másként vehetné?

Az egyetem felé simán élhet panasszal, pláne ha fizet is érte. "


A hallgató NEM FOGYASZTÓ!


Olvass már utána, te szerencsétlen!


Szakirodalom: Fogyasztóvédelmi törvény, Ptk.

2018. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Na a 7es is egy okos egyetemista lehet :D
2018. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Mit tekintesz használhatónak? Mit jelent neked a kor követelménye? Nincs kor követelménye. A megrendelőnek volt követelménye a fejlesztővel szemben.


Túl értékeled magad. Én mint adófizető nem kívánok jobbat fizetni számodra.

2018. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!