Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy informatikust (legyen az...

Egy informatikust (legyen az fejlesztő, architect, tesztelő) mi viszi rá arra, hogy egy kis hazai cégnél dolgozzon, a nagy nemzetközi multival szemben?

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

A feeling. Az, hogy amikor 11-kor állítasz be másnaposan a "munkahelyedre" a haverjaidhoz, akkor is megveregessék a vállad meg szanaszét röhögjétek magatokat "munka" közben.

Én már dolgoztam nagy cégnél is meg kis vállalkozásban is.

Amúgy nem értem miért ebbe a kategóriába írtad a kérdést.

2015. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én magam is egy nagy multinál dolgozom és kb ugyanezeket tapasztalom. AZ ilyen a munkatársaktól függ. Most egy olyan, hogy kicsit késel, annyira nem érdekli őket és ugyanúgy benne vannak a többiek a munka vége felé egy UT-ban vagy sörözésben. Persze ebéd utáni csocsót meg mindenki szereti.
2015. szept. 26. 17:24
 3/6 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam, hogy pl egy nemzetközi cégnél jóval könnyebb a karrier kiépítése, a fizetések jóval magasabbak, a munkakörnyezet sem összehasonlítható. Gondolok ezalatt olyanokra, hogy ingyen italautomata, ingyen gyümölcsök, rendezvények, cég által fizetett havi csapatépítés, játékok a munkahelyen (pl xbox, csocsó, pingpong), akkor ott van a külföldi utaknak a lehetősége, hogy ne csak a vezetők mehessenek céges pénzen (pl előadásokat megtekinteni IT témakörben) és nem is kevesen 500-700 ezer 1-1 kiutazás pár napra pl londonba, béren kívüli juttatások, figyleni arra hogy EHS tekintetében az alkalmazottakra, stbstbstb...


Ilyeneket azért kis cégeknél nem nagyon lehet megtalálni. Főképp ha céges pénzről van szó. A hazai kis cégeknek annyira nincs pénzük.

2015. szept. 26. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokfele fejleszto van.


Van aki a haverok miatt megy ilyen helyre, mert jobb a tarsasag, jobban elvannak, meg amugy is itt a startup orulet.

Illetve rengeteg futottak meg kategoriaba tartozo "fejleszto" van, aki mondjuk nem tul jo benne, de dolgozni oket is felveszik a kisebb helyekre, mert kell az ember.


En pl egyetem mellett jol elvoltam egy kisebb cegnel, majd amikor vegeztem, mentem rendes helyre es jol elvagyok igy.

De pl olyan nagy multihoz, ahol ingben, oltonyben vagy bent, hiaba jol fizetnek, nagyon nem akarnek menni...

2015. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Egy másik szempont lehet, hogy kkv-nál az ember nagyobb befolyással bírhat a működés egészére. Egy multinál esélyed sincs eljutni a főnökhöz valamilyen startégiai ötlettel, egy multinál meggyőzheted, hogy miért járna jobban a cég hosszútávon valamivel.
2015. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Totál más szakmám van (bár "architect" vagyok én is)...


Kis cégnél dolgozom és egyáltalán nincs vállveregetés és jó hangulat. Pedig általában hárman vagyunk csak az irodában. Szerintem is ez inkább a munkatársaktól függ. Én gyűlölök ott dolgozni perpillanat, ahol vagyok.

2015. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!