Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az airsoft fegyvert lehet...

Az airsoft fegyvert lehet otthon/udvaron használni, szülői hozzájárulás nélkül? 16/F

Figyelt kérdés

2018. jan. 16. 17:36
1 2
 11/20 árokpart ***** válasza:
0%
Nincsen ilyen törvény csupán erkölcsi kötelesség a testi és vagyoni épség megőrzése és normális hangnemben beszélj velem. Jóval több fegyver nem játékpisztoly ,rendes lőfegyver volt a kezemben mint neked.
2018. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de légyszíves egy ilyen egyszerű kérdés ne legyen már a vita tárgya. :)
2018. jan. 16. 22:40
 13/20 anonim ***** válasza:
Addig amíg másban nem okozol kárt, nem lövöd le a szomszédot, a kutyáját, nem lövöd ki az ablakát nyugodtan használhatsz még légpuskát is.
2018. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Váó, mennyi indulat. Nem tudom, hogy mennyire veszik komolyan a rendőrök ha ott lövöldözöl ahol elvileg nem kéne, de ezt tudom, hogy mennyire kéne. Szóval inkább tartsd be a szabályokat mert ha nincs szerencséd és a rendőröknek olyan a kedve akkor az a minimum, hogy elkobozzák azt az "airsoftot". De nem lenne példa nélküli, hogy lőfegyverre való vissza élésért perre viszik.
2018. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 árokpart ***** válasza:
Utolsó! Most a legnagyobb nyugalomban leírom újra, hogy az airsoft nem lőfegyver. Lőfegyver pl. 22-es kispuska . Ettől függetlenül igen nem célszerű ott lövöldözni, de 2 joule torkolati energiájú műanyag vagy aluminium lövedék kilövése sem nagyon nevezhető lövöldözésnek. A rendőrök nyílván megkérnek, hogy vigyázva használd nehogy valami bajod legyen, ha rossz kedvük van sem hinném, sőt biztosan nem koboznák el legfeljebb hazaküldenek és azt mondják, hogy otthon az udvarban használd. Semmilyen lőfegyverrel kapcsolatos eljárást nem indítanak, mert látják, hogy csak egy játékról van szó. A rendőrséget se nézzük már le ennyire.
2018. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 árokpart ***** válasza:
Szerintem zárjuk is le ezt a témát, mert az egész gyakorikérdések olvasótábora szerintem a hasát fogja a nevetéstől és jogosan is . A kérdező is már mérges ránk, nem kell egy játékpisztollyal kapcsolatos témát tovább ragozni.
2018. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mérges? Dehogy, csak vicces hogy ezen az oldalon egy egyszerű zártkérdésből is egy vita folyik ki.
2018. jan. 17. 18:56
 18/20 anonim válasza:
Nem légből vettem. Ez megtörtént dolog, szerencsére nem velem.
2018. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Gregoryj Borodin válasza:

Na akkor.

Az airsoft,mint fegyver légfegyvernek minősül.

A vele elkövetett bűncselekményeket úgy kezelik,mintha rendes fegyverrel követted volna el.

Udvaron használhatod nyugodtan.

Utcán ne szaladgálj vele és ne lövöldözz a puszában sem,mert ezzel a normális airsoftosokat veszélyezteted.

Az árokpart nevű felhasználó meg inkább ne nyúljon még airsoft fegyverhez sem. (Remélem nem jár játékokra.)

Vannak szervezett játékok ahol emberre kell lőni.

Persze mind ez a megfelelő biztonsági szabályok között.

Ajánlom a MASZ2015 olvasását+az airsoftujonc.hu oldalt.

Ha kérdésed van írj bátran.

Üdv: Egy airsoftos aki tisztában van a dolgokkal ;)

2018. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. jan. 21. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!