Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazást követ el valaki...

Rágalmazást követ el valaki ha valakit lopással vádol meg nyilvánosság elött abban az esetben ha az illető tényleg azt hiszi hogy eloptak tőle valamit?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem mondanád el neki nyíltan, hanem a háta mögött, akkor is rágalmazás lenne, vagyis akkor biztosan. Szerintem mond meg neki személyesen, de csak neki, hiszen ez csak a kettőtök dolga.
2018. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én a sértett vagyok ebben a történetben
2018. jan. 18. 20:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Btk. 226. § - rágalmazás -> szabadságvesztés is járhat érte. De inkább a polgári jogi megközelítést ajánlom, azt a Ptk. 2:45. § (2) alatt találod. Ha valóban nagy nyilvánosság előtt történt - és persze valóban nem te loptál - még pert is indíthatsz ellene sérelmdíjat kérve.
2018. jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem volt nagy nyilvánosság, a fönököm (ami a legnagyobb probléma) és pár 3 munkatársam, és az elkövető egyik családtagja
2018. jan. 19. 01:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valaki ennyire nem előrelátó, hogy amire nincs bizonyítéka arról mélyen hallgat...megvádolsz valakit? Volt kamerafelvételed, fényképed, tanúd aki látta vagy te láttad konkrétan, hogy az a személy kezében lévő a te tulajdonodban lévő dolgot a saját ruházatába, csomagjába elhelyez? Ha nem minek jár a..........


Alaptétel: Ha valamit állítok azt nekem kell bizonyítani!

2018. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha tudnál olvasni talán láttad volna hogy engem vádoltak meg és nem én mást
2018. febr. 6. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Tesó a sértett nem az akit megvádolnak hanem akitől lopnak!

Aki lopott az az elkövető, tettes!

2018. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én a sértett vagyok ebben a történetbe"


Szóval tegyük már tisztába, mert a laikusok brutálisan értelmezik a büntetőjogot :-)


A feltételezett tettest, tolvajt vádolta meg a sértett ( akitől ellopták a dolgot) azzal, hogy XY lopta el! Nagy nyilvánosság előtt. Amikor ez bebizonyosodik, hogy nem ígaz akkor beszélhetünk arról, hogy a feltételezett elkövetöt akiről később egyértelműen bebizonyosodik hogy ártatlan megvádolta a sértett!


De te jelen pillanatban nem vagy sértett...majd ha bizonyítást nyer az ártatlanságod akkor leszel az! Élőszőr a lopást kell tisztázni és utána vergődhetsz, hogy téged "megsértettek" a gyanúsítgatással addig te potenciális tolvaj vagy azaz tettes :-)

2018. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De a rágalmazási ügyben én vagyok a sértett nem?
2018. febr. 7. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!